Gružani ponovo kolo vode

U finišu jesenje sezone, fudbaleri gružanskog zonaša zabeležili su tri pobede u nizu i od Mihajlovca preuzeli prvo mesto na tabeli Zone „Dunav“. Oni su uspešno startovali u ovom prvenstvu pod vođstvom novog trenera Miroslava Stakića, koji je u prethodnoj sezoni vodio Partizana iz Bumbarevog Brda. U prva dva kola bili su na vodećoj poziciji. Ponovo su se vratili na prvo mesto, ali već u narednom susretu, u derbiju 15. kola, u Mihajlovcu kod Smedereva, biće odlučeno koja će od ove dve ekipe osvojiti naziv jesenjeg prvaka u Zoni „Dunav“.

Fudbaleri Gruže oprostili se od navijača osmom pobedom (Foto: M. Jovičić)

Ekipa Gruže je na zadnje tri utakmice postigla devet, a primila samo gol, što ukazuje da se radi o timu koji igra dobro i efikasno. Međutim, prava snaga ove ekipe treba da se potvrdi protiv novog zonaša Mihajlovca, koji ima mnogo veće ambicije od Gruže.

Gružani su protiv Morave iz Velike Plane zabeležili devetu pobedu u ovoj sezoni i osmu „trojku“ pred svojiim navijačima. Imali su inicijativu, držali igru pod kontrolom i to je rezultiralo sa tri pogotka. U 33. minutu, Prodanović je primio loptu na polovini gostiju, krenuo napred i snažnim udarcem sa preko 20 metara savladao golmana Morave Stanisavljevića. Bilo je šansi na obe strane, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

Posle odmora, igrači Gruže nastavili su opsadu gola Velikoplanjana, ali je odbrana odolevala sve do 64. minuta. Ristić je asistirao Saviću za drugi pogodak. Na 3:0 povisio je Janićijević u 74. minutu. Udarac na gol Morave uputio je Živančević, a odbijenu loptu iskoristio je štoper Gruže i „overio“ pobedu.

Posle poraza Mihajlovčana u Rabrovu, od RSK-a sa 1:0, Gruža je sa 29 bodova preuzela vodeću poziciju na tabeli, ali Mihajlovac, na drugom mestu, ima samo bod manje.

- Dobro smo odigrali ovu sezonu, posebno na našem terenu pa smo ponovo stigli i do liiderske pozicije. Mislim da smo to svojim igrama i zaslužili. Ostao nam je još derbi sa Mihajlovcem gde će se doneti odluka o jesenjem prvaku – kaže Predrag Prodanović, jedan od najboljih igrača na utakmici sa Moravom.

U ostalim susretima 14. kola Zone „Dunav“ postignuti su sledeći rezultati: Lepenica – Sloboda (L) 0:1, Obilić (Ž) – Napredak (M) 2:1, Železničar (Po) – Homoljac 2:1, Mladi radnik (R) – Sloga (B) 2:0, Šumadinac (B) – Borac (Ž) 4:3 i VGSK – Baarac 4:0.

U poslednjem kolu jesenje sezone sastaju se: Mihajlovac – Gruža, Morava (VP) – Lepenica, Sloboda (L) – Obilić (Ž), Napredak (M) –Železničar (Po), Homoljac – Mladi radnik (R), Sloga (B) – Šumadinac (B), Borac (Ž) – VGSK i Basarac – RSK.

GRUŽA – MORAVA (VELIKA PLANA) 3:0 (1:0)

GRUŽA – Igralište: „Čair“. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Ćirković (Malo Crniće). Pomoćnici: Dušan Matić (Kostolac) i Dejan Đorđević (Malo Crniće). Strelci: Prrodanović u 33, Savić u 64. i Janićijević u 77. minutu.

GRUŽA: Janković, Đorđević, Bukarica, Jolović, Janićijević, Jevtović, Obradović (Živančević), Savić, Spakić, Raković (Ristić), Prodanović (Stakić).

MORAVA: Stanisavljević, A. Milić, L. Milić, Nikolić, Radonjić, Prokić, Đokić, Prvulović (M. Radojković), Voštić, Stojanović, Novaković.

IGRAČ UTAKMICE: Predrag Prodanović (Gruža).