Alasi slavili u derbiju

U derbiju kola, košarkaši Dunava savladali su ekipu Vrbasa rezultatom 78:80 (24:18, 17:24, 21:21, 16:17). Predvođeni velikim brojem navijača i prijatelja kluba, koji su došli da podrže Dunav na teškom gostovanju, igrači Dunava uspeli su da naprave izuzetan podvig i savladaju veoma kvalitetnog protivnika, prvog konkurenta za vrh tabele. Utakmica je bila neizvesna svih 40 minuta. Ni jedna ekipa nije uspela da napravi značajniju prednost. Vrbas je igrao svoju prepoznatljivu igru, oslanjajući se uglavnom na šut za tri poena, ali je Dunav uspešno parirao domaćinu u svim segmentima igre. Već posle prvog poluvremena mogla se naslutiti neizvesna završnica. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Dunava (41:42).

U drugom delu utakmice, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Dva i po minuta pre kraja, Vrbas sa dve trojke pravi prednost od sedam poena (78:71). Kada se činilo da je utakmica rešena, Alasi su zaigrali odlično u odbrani, još bolje u napadu, i u poslednja dva minuta serijom 9-0 napravili preokret i zasluženo slavili.
Dunav je posle ove pobede lider na tabeli a već naredne subote igra se još jedan derbi kada u Belegiš dolazi ekipa iz Banatskog Novog Sela, koja sa jednim porazom deli drugu poziciju sa Vrbasom.