Alasi nastavili niz pobeda

U desetom kolu Prve muške regionalne lige Sever, Dunav je na svom parketu savladao Jedinstvo iz Novog Bečeja rezultatom 106:86 (31:12, 21:27, 24:20, 30:27). Košarkaši Dunava ovom pobedom nastavili su pobednički niz, bez poraza od starta takmičenja, i trenutno zauzimaju prvu poziciju na tabeli. Alasi su odlično otvorili utakmicu i već posle prvih deset minuta igre imali veliku prednost. Sredinom druge deonice, gosti koriste opuštanje igrača Dunava i mini serijom smanjuju prednost na samo osam poena zaostatka. Do poluvremena, domaći su dodali gas i na odmor se otišlo sa rezultatom 52:39.

U drugom poluvremenu viđen je isti scenario kao u prvom. Ponovo su Alasi odlično počeli, povećali prednost ali igrači Jedinstva uspevaju pet minuta pre kraja, pre svega odličnim šutem za tri poena, da smanje prednost Dunava na devet poena. Tada su domaći košarkaši zaigrali bolje i rutinski priveli utakmicu kraju u svoju korist. Bio je ovo duel dve vrlo raspoložene ekipe za šut, posebno za tri poena, u kome je Dunav zasluženo slavio sa ubedljivih 106:86. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba. Dunav već za tri dana, u utorak od 20h u Belegišu, igra zaostalu utakmicu protiv ekipe BNS iz Banatskog Novog Sela.