03.12.2009 A.Božović

Pobeda "Musketara" na Tenerifima

Odbojkaši Ribnice iz Kraljeva zabeležili su pobedu u prvom meču 2. kola GM Kapital kupa izazivača. Kraljevčani su u Španiji savladali Tenerife sa 3:1, po setovima (25:23, 23:25, 25:19 i 25:23), posle 106 minuta igre.
"Musketari" su bili željni igre, silno motivisani da se pred malobrojnom publikom u dvorani "Hesus Domingez" prikažu u što boljem svetlu. Od starta utakmice odbojkaši Ribnice su zaigrali veoma angažovano i bez previše problema prvi set rešili u svoju korist. Posle ispuštenog drugog perioda igre, puleni trenera Mačužića su igru podigli na viši nivo i treći peroid igre rešili u svoju korist . U četvrtom setu rezultatska klackalica je potrajala do sredine seta, da bi potom odbojkaši Ribnice rutinskom igrom meč priveli kraju.
Revanš meč će se odigrati naredne srede, 09. decembra od 19,00 časova u dvorani "Vlade Divac" u Vrnjačkoj banji.

Dvorana:
"Hesus Domingez". Gledalaca: 300. Sudije: Ćezare (Italija) i Ormonde (Portugalija).

Trnerife: Todorov, Frenč, Sugranjes, Ruiz, Miler, Belson, Marko (libero), Pajps, Fernandez, Burk, Hamilton, Tomas.
Ribnica: Kovačevič, Borovnjak, Mijalkovič, Ivanković, Bićanin, Radević, Jović (libero), Božić, Brdjović, Aleksić, Kolarević.