19.12.2009 S.Ristanović

Mladost bolja od Želje

U utakmici 12.kola Prve "B" lige, košarkaši čačanske Mladosti, savladali su pred oko 200 gledalaca u sportskoj dvorani u Atenici, ekipu Železničara iz Indjije, rezultatom 76:63 (po četvrtinama 20:17, 15:11, 18:18 i 23:17). Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli sa 7:2, i onda jednostavno stali. Od 5. minuta prve četvrtine, puleni trenera Ivana Drobnjaka preuzeli su vodjstvo, koje su ljubomorno čuvali do kraja meča. Tri četvrtine košarkaši Mladosti rešili su u svoju korist, osim treće koja je završena nerešenim rezultatom 18:18, i upravo u tom periodu gosti su pokušali i poslednji put da uhvate rezultatski priključak. U tome ih je sprečio maestralni plejmejker domaćih, mladi Svetozar Popović, koji je sa par sjajnih ulaza i jednom trojkom odagnao i poslednju neizvesnost u meču. Iako su košarkaši Železničara imali bolji procenat za jedan i dva poena, a bili su i u egalu što se skokova tiče, u poraz ih je odveo katastrofalni šut za tri poena (čak 1/19). Prvu i jedinu trojku za goste postigao je Boris Sisković u 32.minutu meča.

Koševe za ekipu Mladosti postigli su: Popović 25, Dukanac 15, Gemaljević 12, Todorović i Gajović po 8, Papić 4, Stefanović 3 i Satarić 1.U gostujucoj ekipi najefikasniji su bili Djurić sa 13 i Sisković sa 11 poena, dok je u potpunosti zaustavljen jedan od najboljih igrača Prve B lige, Slobodan Gugleta, koji je postigao samo 10 poena.
Košarkaši Mladosti gostuju u sledećem kolu u Novom Sadu, gde se sastaju sa ekipom Vojvodine, a nakon toga u prvenstvu Prve B lige sledi jednomesečna pauza.