JSL: Donji Srem – Vojvodina 1:2

Ogroman ulog je bio na talonu pred utakmicu na Katpoint Areni. Bodovi su domaćinu trebali u grčevitoj borbi za opstanak, a Vojvodini za „put u Evropu“. Pritisak je bio, očigledno, na igračima oba tima. Čini se mnogo veći na leđima Donjeg Srema. Počeli su domaći fudbaleri ofanzivno. Međutim, već u 6. minutu „hladan tuš“ za domaće simpatizere: Asani je dugo vukao po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor, nakon čega je usledio jak, prizeman šut za 0:1. Dekoncentarcija domaćih fudbalera bila je više nego očita i u 18. minutu: Belić šalje prekratku loptu Prljeviću i Ćurku je malo nedostajalo da udvostruči prednost Vojvodine. Donji Srem je pripretio nekoliko minuta kasnije: Bogunović beži Pankovu i kada je ušao u kazneni prostor gostiju odlučio se na šut, koji nije bio dovoljno precizan da bi doneo promenu rezultata. Samo minut kasnije, slaba igra Donjeg Srema u odbrani omigućila je Ćurku priliku da oproba šut nešto iskosa. Katastrofalna greška Mitrevskog u 24. minut: Stojanović je „oči u oči“ sa golmanom Belićem. Ovog puta golman domaćina je iz ove (ne)prilike izašao kao domaćin. Raspoloženi za igru Ćurko u 30. minutu stvorio je sebi priliku za šut: lopta odlazi preko gola. Najlepši detalj na utakmici viđen je u 33. minutu: „prava bomba“ Ivanića sa oko 25 metara, nešto iskosa i lopta završava iza leđa Belića.

Donji Srem - Vojvodina

Prvu (polu) priliku u nastavku utakmice imaju gosti u 47. minutu: nakon ubačene lopte iz ugla u srce kaznenog prostora Donjeg Srema, najviši u skoku je Pekarić. Njegov udarac glavom završava u gol autu. U 52. minutu „sunce je ogrejalo“ domaće navijače: nakon centaršuta Stanisavljevića sa leve strane, „Mogli“ Lakićević dobro odmerenim udarcem glave šalje loptu u gol. Pokušavao je sremski superligaš u daljem toku utakmice da učini nešto više, ali, sve se svodilo na tzv. „preskakanje igre“. U 76. minutu Makarić pokušava šutem sa 16 metara da iznenadi Belića, ali je njegov udarac bio suviše slab, kao i Jelića na drugoj strani minut kasnije. Očigledna inicijativa domaćina do kraja utakmice nije donela poravnanje rezultata.

Po završetku utakmice svoje impresije izneli su treneri “vojvođanskog derbija”:

- Problem nam je predstavljala činjenica da smo od poslednje četiri utakmice, od kako sam ja u klubu, samo jednu odigrali kući. Definitivno, slabije igramo na svom terenu. Protiv Vojvodine je bilo vrlo slabo, neagresivno, pa i nedisciplinovano. Nisam se nadao ovakvoj igri. Kasnije smo se malo trgli, ali je bilo nedovoljno. Nezadovoljan sam igrom pojedinaca, koji nisu ispoštovali dogovor. Predstoji nam grčevita borba za opstanak. Ako se igrači ne trgnu, biće nam vrlo teško. Moramo dići glavu i zaigrati mnogo bolje - Zoran Govedarica (Donji Srem).

- Fenomenalno prvo poluvreme: golovi, mnogo šansi. Propustili smo priliku da već tada prelomimo utakmicu. Igra Vojvodine, pogotovo u prvih 45 minuta, trebalo bi da bude model igre kakva se očekuje. Na žalost, u nastavku smo igrali slabije i dozvolili smo da utakmica postane neizvesna. - Zlatomir Zagorčić (Vojvodina).

Strelci: 0:1 Asani u 6, 0:2 Ivanić u 34, 1:2 Lakićević u 52. minutu. Pećinci: Stadion „Katpoint Arena“. Gledalaca: 800 . Sudija: Vlado Glođović (Vrbas).Pomoćnici: Dejan Petrović (Kikinda) i Dejan Potočan (Vršac). Žuti kartoni: Josimov (Donji Srem), Radović (Vojvodina). Igrač utakmice: Saša Ćurko.

DONJI SREM: Belić 7, Lakićević 7,5, Prljević 6,5, Mitrevski 6, Josimov 6,5 ( od 74. Crnomarković), Vukobrat 6,5 ( od 54. Jelić 6,5), Moro 7, Stanisavljević 6,5 (od 58. Sinđić 6,5), Šarac 6,5, Mirković 6,5, Bogunović 6.

VOJVODINA: Milinković Savić 7, Vasilić 7, Ivanić 7,5(od 88. Rogač), Pekarić 7,5 Pankov 7, Asani 7 (od 83. Novaković), Stojanović 7 (od 74. Makarić), Radović 7, Sekulić 7, Ćurko 7,5, Tumbasević 7,5.

OFK Beograd 0 : 0 Radnički (N)
Radnički 1923 2 : 3 Mladost
Čukarički 2 : 0 Crvena zvezda
Rad 1 : 0 Jagodina
Donji Srem 1 : 2 Vojvodina
Partizan 1 : 0 Spartak