Gradska liga Kraljevo: Napredak - Magnohrom 1:4

U derbiju vrha tabele bodovi su pripali gostima iz Kraljeva. Očitali su momci iz Dositejeve ulice pravu lekciju domaćoj ekipi, postigli 4 lepa pogotka, mogli još nekoliko. Prava je šteta što zbog lošeg vremena navijači gostiju nisu bili svedoci odlične igre svojih ljubimaca. Sa druge strane, takva dominacija gostujuće ekipe naterala je navijače domaćih da napuste tribine već polovinom prvog poluvremena.

Na samom početku utakmice šansu propušta kapiten gostiju Filipović. Isti igrač u 10. minutu idealno centrira, na drugoj stativi pronalazi Čingelića koji u svom stilu postiže pogodak za 0:1. U 20. minutu već je 0:2, preslikanu akciju kapitena Filipovića kao kod i gola ovaj put završava Dimitrijević. Posle dve asistencije rešio je Filipović da postigne i pogodak, u 32. minutu pogađa stativu, a u 38. lukavim šutem svom timu donosi velikih 0:3. Pokušaj gostiju na početku II poluvremena da žustrijom igrom nešto promene brzo su gosti primirili stvorivši par poluprilika, a četvrti pogodak postižu u 54. minutu: nije se, ovog proleća fenomenalni, Marko Rakić zadovoljio svojom igrom bez greške u zadnjoj liniji, krenuo je beskompromisno ka golu domaćih i u situaciji 1 na 1 sa protivničkim golmanom pokazao da mu ni postizanje golova nije strano. Kako to biva kod ovakvih rezultata (a i takvih ekipa) domaći igrači postaju vidno nervozni, zbog grubih startova i prigovora dobijaju 3 žuta i 2 crvena kartona. Pred sam kraj, posle solo prodora, počasni pogodak za domaće postiže Golubović.

Ovom pobedom puleni trenera Novice Krstića se vraćaju u sam vrh tabele, gde im je po kvalitetu i mesto. Prilika da to dokažu je već u narednom kolu, kada na Starom aerodromu gostuje još jedan tim iz vrha tabele, ekipa Proletera.

Gračac - Igralište: Prodovka: Gledalaca: 100, Sudija: Blagojević, Pomoćnici: Rakočević i Kilibarda, Delegat: Todorović, Strelci: Golubović u 88. (Napredak), a Čingelić u 10, Dimitrijević u 20, Filipović u 38. i Rakić u 54. minutu (Magnohrom); Žuti kartoni: Ćurčić, Crnoglavac, Stojanović (Napredak), Filipović (Magnohrom), Crveni kartoni: A. Vesković i Golubović (Napredak).

Napredak: Majstorović, Karavesović (Vasić), Radosavljević (D. Vesković), Stojanović, A. Vesković, Draganjac, Ćurčić, Golubović, Marinković, Milosavljević, Crnoglavac.

Magnohrom: Vasović, Pantelić, Vulić, Rakić, Jeremić, Dimitrijević, Aleksandrović, Okošanović, Filipović, Milovanović (Knežević), Čingelić.

Jedinstvo 5 : 1 Šumadija
Zvezda 3 : 2 Tavnik
Vrnjci 3 : 2 Grdica
Proleter 2 : 2 Real
Napredak 1 : 4 Magnohrom
Partizan 3 : 0 Morava (M)