SLV: Za rastanak remi u Somboru Radnički - Sloga 1:1

Poslednjih 90 minuta prvenstva Treće lige grupa Vojvodina, na Gradskom stadionu u Somboru, odigrale su ekipe domaćeg Radničkog i njihovi gosti iz Temerina, ekipa Sloge, u okviru tridesetog kola, i nerešenim rezultatom (1:1)oprostili se od malobrojnih navijača u ovoj sezoni, koji su pratili ovu utakmicu. Kraj prvenstva, domaćini su dočekali na predposlednjem mestu na tabeli,a njihovi gosti su imali uspešniju sezonu, koju su završili osvajanjem petog mesta na tabeli Pokrajinske Lige.

Današnji meč, za fudbalere Radničkog bio je ujedno njihov oproštajni susret od klubova sa kojima su se takmičili u minuloj sezoni, jer će se već od naredne jeseni naći u novom društvu klubova Bačke fudbalske Zone. Na drugoj strani, temerinci su imali uspešnu sezonu, i uživali su poštovanje i respekt klubova trećeligaške divizije, a već naredna jesen , možda donese i nove ambicioznije planove za četu trenera Nikole Meseldžije.

Omladinski pogon somboraca, na čija su pleća natovarene obaveze, da se ovoga proleća izbori da sačuva status člana Treće Lige, nije uspeo postići željene rezultate, a za takav podvig nije bilo ni realne šanse, pa niko i ne zamera fudbalerima crveno-belih i njihovom treneru , Simi Miliću, što su se preselili u niži stepen takmičenja.

Današnji oproštajni meč, domaćini su odigrali dobro, jer su za rivala imali ekipu koja se nadigravala sa somborskom mladošću, čiji su fudbaleri dobro trčali, zalagali se , i na kraju želeli ostati ne poraženi. Vrlo borbena utakmica, igrana uglavnom između dva šesnaesterca, sa malo šansi za golove, protekla je u fer i korektnoj borbi dveju ekipa, i postignuti rezultat u potpunosti odgovara stanju događaja na terenu.

Prvih 45 minuta susreta završeno je bez golova,a već sami početak nastavka utakmice donosi radost gostima, jer njihov napadač, Panić Danijel dovodi Slogu u vođstvo u 49 minuti, kada koristi zbunjenost domaće odbrane, i šalje loptu iza Bulovićevih leđa.Iako su primili gol, domaćini se nisu predali, i samo su čekali priliku da se gostu revanširaju, pa su im i akcije bile usmerene ka mreži Stanivuka. Ono što im nije pošlo za nogom iz igre i akcija, koje su gosti osujetili, uspelo im je iz prekida igre. U 78 minuti utakmice, reklo bi se u pravo vreme, rezervista Matijević je iz slobodnog udarca uspeo da prerbaci živi zid, i da nađe mesto gde golman Sloge nije mogao ništa lopti koja se zakoprcala u njegovoj mreži za 1:1. Do kraja utakmice, i jedni i drugi su igrali opreznije, pa i nije bilo prilike da se nešto menja na semaforu.

Ova utakmica je završena bez pokazanih javnih opomena , uz solidno suđenje sudije Karakaša sa pomoćnicima, ali mu se može uputiti zamerka da je propustio da svira najstrožiju kaznu za domaćine u prvom poluvremenu, kada je neko od gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu.

Srpska Liga grupa Vojvodina RADNIČKI –SLOGA 1:1 ( 0:0 )

Sombor, 6. Juni 2015. Godine Gradski stadion. Gledalaca 100. Sudija Karakaš (Ravni Topolovac). Pomoćnici Davidović(Žitište) i Popović (Kikinda). Delegat Josić (Zrenjanin) Strelci : Matijević u 78 za Radnički, a Panić u 49 za Slogu. Kartona nije bilo.

RADSNIČKI : M. Bulović, D. Šimon(N. Bulović ), Vaci, Karić, Šimunov, Cvijetić, Milanović,Bobanac, Sekulić(Matijević), G. Šimon(Gnjatović) i Čuljak.

SLOGA : Stanivuk, Stojisavljević,Prodanov, Ivanović, Kremanović, Zeljković, Đukić, Nedeljković, Tomić (Kaurin), Erak i Panić.