PKM Liga: Radjevac – Spartak 3:0

Rešile su pionirke Radjevca prva dva seta u svoju korist na skoro istovetan način. Početna prednost od 3:0 u prvom i 2:0 u drugom setu za gošće preokrenuta je ne 5:3 za Radjevac, posle čega se razlika uvećavala. Uzaludni su bili pokušaji trenera Spartaka Marka Simića da u ovom periodu poremeti igru Radjevca  tajm-autima i izmenama, kao ni dobra igra kapitena Teodore Maksimović na mreži i libera Sare Radivojević u polju. Domaće su ipak povele sa 2:0 u setovima. Treći set je drzga priča. Dobrim servama Ksenija Simić je svojoj ekipi omogućila da dodje do značajne početne prednosti od 5:0, posle čega je bilo mnogo lakše stići do pobede. Utisak je da se polovinom seta predao i trener Spartaka, koji je posle dva tajm-auta i izmena seo na klupu i mirno ispratio završnicu utakmice.

Dan posle ove utakmice Radjevac je u Lajkovcu odigrao zaostalu utakmicu drugog kola sa Železničarem, koju je takodje rešio u svoju korist sa 3:0. Ovom pobedom radjevke su zaposele vrh tabele Kolubarsko-mačvanske lige.

Krupanj: Hala osnovne škole. Gledalaca: oko 50. Sudije: Ivan Petrović i Dragan Milošević (oba iz Šapca). Zapisničar:  Vladimir Vićentić (Krupanj).

Radjevac: Teovanović Tamara, Djurić Milica (kapiten), Simić Ksenija, Despić Milica, Mladenović Aleksandra, Štefika Marija, Marjanović Tihana, Jokić Dušanka, Grujić Jovana,  Pavlović Tamara, Đurić Zorica.
Spartak: Marković Ana, Kojić Jana, Kojić Sara, Ristivojević Janja, Janković Tijana, Vidaković Marina, Ćirjanić Ivana, Marković Anica, Popović Ivana, Marković Natalija, Maksimović Teodora (kapiten), Radivojević Sara (libero).

Rezultati 3. kola:

Rađevac (Krupanj) – Spartak (Ljig) 3:0 (25:16, 25:18, 25:9)
Tamnava voćar (Koceljeva) – Železničar (Lajkovac) 0:3 (12:25, 20:25, 14:25)
Mali Zvornik – Osečina2 (Pecka) 3:1 (28:30, 25:23, 25:14, 25:16)
Bravo (Valjevo) - Osečina1 (Oseačina) 1:3 (17:25, 16:25, 16:25).

Zaostala utakmica 2. kola: Železničar (Lajkovac) – Radjevac (Krupanj) 0:3 (10:25, 9:25, 11:25)