BFL: Projektil Vukovića dosolio rane somborskom Radničkom

Pvenstvena utakmica trećeg kola Bačke Zone između domaćeg Radničkog i njihovih gostiju iz Prigrevice, ekipe Bratstva 1946, završena je minimalnom pobedom prigrevčana (0:1), i to je njihov treći , uzastopni trijumf u dosadašnjem delu prvenstva,a za domaćine je to bio treći poraz, od čega drugi pred svojim navijačima. Današnja utakmica je odigrana po veoma sparnom vremenu pred oko dvestotinjak gledalaca na Gradskom stadionu u Somboru. Veći deo ovoga susreta odigran je u ravnopravnoj igri rivala, a nešto više su gosti bili pred golom Marka Bulovića, i izveli mnogo više udaraca sa uglova, što opet govori da su bili u blagoj prednosti. Imali su i domaćini poneku priliku za gol,a najzreliju je propustio kapiten Romić u 61 minuti, kada iz neposredne blizine nije savladao Ićitovića. Iz prvog poluvremena, vredna pomena je stativa , koju su pogodili gosti u 23 minuti,a 5 minuta pre odlaska na odmor, Makar je iz neposredne blizine propustio da goste ranije dovede u vođstvo.

Pored prilike koju je imao Romić u 61, već u narednom minutu Makar je imao šansu za gol, ali je Bulović smelom intervencijom sprečio najgore.Petnaest minuta pre kraja, tačnije u 75, Srđan Vuković je u svom stilu povukao loptu sa desne strane ka sredini i šutom levicom pogodio desni gornji ugao gola Radničkog, i time pokopao nade domaćinima da će se iz ovoga susreta izvući kao neporaženi.Do kraja utakmice su izvršene sve izmene i u jednoj i u drugoj ekipi, bilo je nekih poluprilika,ali prave šanse nije bilo.

Komšijski derbi protekao je u fer i korektnoj igri, sudija nije imao težak zadatak, i bez problema je ovu utakmicu priveo kraju,a u svoju beležnicu je uneo četiri domaća, i tri gostujuća fudbalera sa žutim kartonima, a u sudijskoj nadoknadi , crveni karton je pokazao igraču domaćina, Bobancu, zbog nesportskog ponašanja.

Posle ovoga kola, prigrevčani sa bečejcima i Srbobranom drže vrh Bačke Zone,a somborski Radnički je na začelju tabele, i već naredno gostovanje u Pačiru donosi nove brige somborskom klubu .

Bačka Zona : RADNIČKI-BRATSTVO 1946 0:1 (0:0)

Sombor 29. Avgust 2015 godine. Gradski Stadion. Gledalaca 200. Sudija Ćalasan. Pmoćnici Delić i Vujić ( svi iz Kule). Delegat Đuran (Palić). Strelac Vuković u 75 minutu za Bratstvo 1946. Žuti kartoni : Romić, Šimunov, Latinović i N. Bulović (Radnički), a Vladetić, Mandić i Stojšić za Bratstvo. Crveni karton Bobanac (Radnički) u 90+2 minutu.

Radnički : M. Bulović, N. Bulović, Tevanović, Latinović, Bobanac, Šimunov, Josić, Miletić (Mudrić), Jovanović, Romić ( Martinović) i Kulić.

Bratstvo 1946 : Ićitović, Savić (Todorović), Faber, Vejnović, Perović, Vladetić, Štrbac, Mandić, Makar (Stojšić), Vuković, Divjak(Mitrović)