MFL Sombor : Ponovo podela plena u Crvenki

PONOVO PODELA PLENA U CRVENKI

Međuopštinske Liga:  CRVENKA -ALEKSA ŠANTIĆ  1:1 (0:1)

Crvenka 4. oktobar 2015. godine Stadion u Crvenki, gledalaca 150, glavni sudija Pančić Dušan( Karavukovo) pomoćnici Oros Boris i Čapko Ivan( Ruski Krstur). Strelci:, Kerekeš Marko 49 min. za Crvenku,a Miloš Miličić u 5 za Aleksa Šantić
Javne opomene: kod gostiju Sjeran Aleksandar, Pejak Nenad, Lazarević Dejan i Simić Dalibor, kod domaćih Komazec Goran, Arsenić Goran.
F.K. Crvenka: Vučinić, Radmanović (od 25,Jovović), Radojčić, Lazić Arsenić,Komazec, Radulović, Pristajko, Kerekeš, Đurđević, Vukadinović.
F.K. "Aleksa Šantić: Đurđević, Ćeklić, Podkrajac, N.Tomić , Vrkić, S. Pejak ,N. Pejak . (od 87,M. Tomić .), Sjeran (od 59, Simić), Babić Miličić, Lazarević.

I po treći put u međusobnom susretu ove dve ekipe zabeležen je identičan rezultat 1:1. Susret koji je u 6 kolu MFL Sombor poneo epitet derbija završen je podelom bodova što je možda i najrealniji rezultat obzirom na prikazano.
Gostujuća ekipa je nakon dosuđenog slobodnog udarca već u petom minutu utakmice pogotkom Miličića došla do prednosti od 1:0 uz pomoć Arsenića koji je promenio smer lopte upućene ka svom vrataru. Do kraja prvog poluvremena nije došlo do promene rezultata. Početkom drugog poluvremena  igrač  domaći su posle lepe akcije stigli do izjenačenja pogotkom Kerekeša u 49 minutu.
Nastavak utakmice protekao je u veoma borbenoj igri obe ekipe ali u granicama korektnosti. Priliku da se domognu sva tri boda propustio je igrač gostiju Lazarević pogodivši stativu domaćeg vratara Vučinića. Domaćini nisu uspeli da se domognu plena zahvaljujući raspoloženom golmanu gostujuće ekipe Đurđeviću koji ih je u nekoliko navrata sprečio u tome izvanrednim intervencijama. Treba svakako istaći i veoma dobro suđenje mladog sudije Pančića kakvo se ne viđa baš često na utakmicama ovog ranga takmičenja.
Ekipa F.K. "Alekse Šantića" i posle šestog kola ostaje neporažena u ovom delu prvenstva nagoveštavajući borbu za sam vrh tabele.