Savladana Gnjila

Sa strahopoštovanjem dugo očekivani rival iz Igroša, naselja u opštini Brus, počastvovao nas je u Nedelju kvalitetnom, lepom, i nadasve, fer i korektnom igrom, bez grubih faulova.

Nadam se da je svima posle prošlonedeljnog teksta jasno da se tim Poleta, ustvari sastoji od momaka iz Milutovca i sela u okolini (Stragare i Riljac), i da je fudbal ustvari, njihova razonoda i prilika da dokažu da ovu igru ne moraju da igraju isključivo plaćeni igrači i profesionalci, već je mogu igrati i stolari, limari, poljoprivrednici i doktori... Otud i činjenica da zbog drugih obaveza, ponekad kasne na utakmicu, pa čak i kod svoje kuće...

Domaćin je počeo igru sa 9 igrača, ali su već u 10-om minutu obe ekipe bile kompletne. Smenjivale su se šanse na obadve strane. Gostujući igrači su došli u vođstvo posle autogola domaćih igrača, ali je već u sledećem napadu, start u gostujućem šesnaestercu okarakterisan kao faul, i dosuđen je penal za igrače Poleta. Golman gostujućih je odbranio udarac, ali se na njegovu nesreću lopta odbila pravo u noge izvođaču jedanaesterca Milanu Vesiću, i isti je iz drugog pokušaja smestio loptu u mrežu gostiju. Ponovo se krenulo s centra, bilo je mnogo propuštenih prilika na obe strane, a mreže su mirovale do zvižduka glavnog sudije koji je označio odlazak na zaslužen odmor. Poluvreme, nerešeno, 1:1.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale prvih 25 minuta, domaćin je konstantno napadao, ali sve pokušaje je zaustavio fantastični čuvar mreže ekipe Gnjile, koji je pokazao da je s pravom zaslužio epitet jednog od najboljih golmana lige. No, nije izdržao lavovskoj želji domaćina, koji je želeo samo pobedu, i već u jednom od sledećih napada posle velike gužve u šesnaestercu, igač domaćih David Lazić topovskim udarcem cepa mrežu gostiju za vođstvo domaćina od 2:1! Pokušavali su gosti da izjednače i u par šansi su bili blizu da to i ostvare, ali već se bližio poslednji zvižduk sudije. 5 minuta pre kraja, nakon auta s leve strane, Igrač sredine terena domaćih Nemanja Miletić, izvodi fenomenalan aut, bacivši loptu duboko u šesnaesterac protivnika, direktno saigraču na glavu, koji loptu smešta u same raklje, golman je nemoćan, 3:1 za domaće.

Tim rezultatom je i završena ovonedeljna utakmica između timova Poleta 57 iz Milutovca i Gnjile iz Igroša. Još jedna pobeda Poleta, i ostavljamo iza sebe sve ružno što nam se deševalo prošle nedelje i spremni dočekujemo u subotu ekipu Sloge iz Lozne. Još jednom veliki sportski pozdrav za Fudbalere Gnjile, željno isčekujemo revanš druge polu-sezone na vašem terenu.

Polet 57 3 : 1 OFK Gnjila
Sloga 3 : 0 Varvarin
Stari Trstenik 6 : 0 14. Oktobar
Rubin (Z) 1 : 1 Kamenorezac 76
Omladinac 3 : 0 Beli Orlovi
Trudbenik 1 : 0 Mladost