21.04.2010 A. Daišević

Prva liga Srbije: Sloga - Novi Sad 1:2

Sloga igra po sistemu "tri pa jednu". Posle tri meča bez poraza ulsedio je novi poraz i to kod kuće od jako dobrog Novog Sada. Niko  se u Kraljevu nije predstavio u tako kvalitetnom izdanju kao popularni "kanarinci", u potpunosti su nadigrali tim Igora Tufegdžića i zasluženo iz grada na Ibru odneli ceo plen. Sve do 20.minuta gledali smo ispitivanje snaga, ali bez konkretne šanse, mada se u igri gostiju videlo da je leva strana Opsenica-Batioja skoro neuhvatljiva za odbranu Sloge. U tom 20.minutu Gojković je driblao na sredini terena i izgubio loptu,a kontra gostiju iz dva poteza i Batioja je izbio sam ispred Uroševića. Vratar Sloge je napustio gol, faulirao tamnoputog naoadača gostiju, činilo se van šesnaesterca, ali za najslabijeg aktera ovog meča, sudiju Stojilkovića iz Zemuna to je bio penal. Umesto crvenog kartona vratar "belih" je dobio žuti,a kapiten "kanarinaca" Bogunović bio siguran za vođstvo "žutih". Do kraja prvog dela gosti su dominirali, a Sloga imala samo jednu pravu priliku kada je Trnavac šutirao glavom za malo preko prečke.

U nastavku ulazak Spasojevića je pokrenuo Slogu,a "beli" su već u 48.minutu imali odličnu priliku preko Mijailovića koji je sa osam metara šutirao preko gola. Uzvratio je Batioja, bio je u gol šansi, ali je loptu poklonio odbrambenim igračima Sloge. U 66.minutu žestok sudar na centru igrališta Vasilića i Batioje bio je koban po mladog igrača domaćih koji je završio u bolnici. Samo tri minuta kasnije izjednačenje. Gol Sloge je poklon beka gostiju Đukića koji je jednu loptu ubačenu na ivicu šesnaesterca odigrao glavom iako je iza njega stajao vratar Vasić. Lopta je lagano krenula ka praznoj mreži,a u gol je ubacio Mijailović. Odmah u narednom napadu Rađenović sjajno izvodi skraćeni korner, stvorila se gužva ali niko od domaćih igrača nije uspeo da loptu ubaci u gol. Usledio je kontranapad Novog Sada i sjajna solo akcija Stevančevića koji je pretrčao ceo teren i šutirao za malo pored gola. U 81.minutu neuspela ofsajd zamka domaćih je kumovala novom golu Novosađana,a spretan je bio najbolji akter meča Augusto Batioja. Nekoliko minuta kasnije mladi Radović postiže gol, ali očajna procena pomoćnika Mihajlovića i glavnog arbitra Stojilkovića uticala je da se ovaj pogodak poništi i Sloga je debelo oštećena. Ipak, Slogini fudbaleri mogu da budu srećni što je ostalo samo 1-2, jer su Čovilo, Bogunović dva puta i Stevančević u poslednjim minutama utakmice promašili čiste zicere.

Gradski stadion - Gledalaca: 600.  Sudija: Igor Stojilković (Zemun).  Pomoćne sudije: Zoran Janićijević (Beograd) i Milan Mihajlović (Sremčica).  Strelci: Mijailović u 69. minutu za Slogu, a Bogunović u 20.minutu (iz jedanaesterca) i Batioja u 81. minutu za Novi Sad.  Žuti kartoni: Urošević, Đorđević, Mijailović (Sloga), Josimov, Avrić, Bajat, Batioja (Novi Sad). Igrač utakmice: Augusto Batioja (Novi Sad).

SLOGA: Urošević, Vasilić (od 66. minuta Pelivanović), Gojković, Đorđević  (od 60.minuta Janićijević), Vlašić, Babić, Memedović  (od 46. Spasojević), Trnavac, Mijailović, Rađenović, Radović.
NOVI SAD: Vasić, Josimov (od 46. minuta Kavčić), Đukić, Paripović (od 74.minuta Filipović), Jovanović, Čovilo, Bogunović, Avrić  (od 69. minuta Stevančević), Bajat, Opsenica, Batioja.

Novi Pazar 1 : 2 Bežanija
Proleter (NS) 0 : 1 Sevojno Point
Radnički (S) 2 : 1 Dinamo
Zemun 1 : 1 Banat
Indjija 1 : 1 Kolubara
Srem 1 : 1 Radnički (N)
ČSK Pivara 2 : 0 Teleoptik
Mladost (L) 3 : 0 Mladost (A)