OFK Slatina preokretom do drugog mesta na tabeli

Fudbaleri OFK Slatine izvojevali su pobedu na domaćem terenu u sudijskoj nadoknadi vremena odložene utakmice nad timom Nemetala iz Donje Bele Reke u poslednjem ligaškom kolu jesenjeg dela prvenstva 3:2 (0:0). Braća Blagojević presudili „Nemetalima“.

Detalj sa današnje utakmice OFK Slatina - FK Nemetali / foto: M.S

Sneg i loši vremeski uslovi za odigravanje fudbalske utakmice minulog vikenda u Slatini naterali su komesara za takmičenje FS Bor da utakmicu odloži za nedelju dana. Naime danas, nedelja, Slatinjani su slavili golom Marka Blagojevića u sudijskoj nadoknadi vremena 3:2 i dospeli na drugu poziciju na ligaškoj tabeli.

Iako prvo poluvreme po rezultatu 0:0 izgleda miroljubivo, sijaset gol šansi viđene su na obe strane, ali mreže su mirovale.

U nastavku susreta Trujkić je prvi načeo mrežu gostiju u 58. minutu 1:0. Svega tri minuta gostima iz Donje Bele Reke trebalo je da poravnaju rezultat preko Stamenkovića 1:1 , a pet minuta kasnije isti igrač donosi rezultatski preokret 1:2.

Oko sedamdeset gledalaca uživalo je u otvorenoj fudbalskoj igri dva tima u Slatini. Slatina nije pronalazila put lopti do gostujuće mreže, te je Milan Blagojević (štoper), Slatinjana šutem sa četrdeset metara savladao gostujućeg čuvara mreže 2:2 75.minut.

Kada su svi pomislili da će rezultatskim egalom biti završena utakmica, Marko Blagojević u sudijskoj nadoknadi vremena postiže pobedonosni gol za svoju ekipu 3:2 i OFK Slatini donosi vredna tri boda i drugo mesto na ligaškoj tabeli.

Glavni arbitar na utakmici Predrag Stefanović korektno je vodio susret, pokazavši dve javne opomene gostujućim igračima.

OFK Slatina je ovom pobedom zauzela drugio mesto na tabeli iza ubedljive ekipe Majdanpeka. Slatinjani su u jesenjem delu prvenstva izvojevali devet pobeda, dva nerešena ishoda i četiri poraza sa skorom od 29 bodova.

Prolećni deo prvenstva Okružne lige Bor nastavlja se sredinom marta meseca naredne godine.

Slatina 3 : 2 Nemetali
Blizna 2 : 1 Zlot
Krivelj 2 : 0 Branik
Deli Jovan 3 : 1 BSK
Ključ 4 : 1 Sloga
Poreč 0 : 3 Rudna Glava
Čubra 1 : 0 Radnički
Polom 1 : 6 Majdanpek