17.05.2007 srbijasport.net

Pobeda Mašinca u gradskom derbiju
Tradicija da u jednoj takmičarskoj sezoni kraljevački timovi međusobne okršaje završavaju sa polovičnim učinkom prekinuta je ove godine. Mašinac je u Super ligi i kroz takmičenje Naše Sinalko lige tri puta pobedio starijeg gradskog rivala pa je sada u međusobnim okršajima 5:3 za „studente”.

U ovom meču puleni Radenka Varagića stigli su do pobede posle bolje i nadasve borbenije igre. Uslovni gosti su pokazali mnogo veću želju za pobedom, igrali mnogo kolektivnije i imali izvanredno razigranog centra Dušana Kneževića i to je na kraju odlučilo pobednika.
Svih 40 minuta vodila se velika borba u kojoj nijedan tim nije ostvario prednost veću od pet poena. Sloga je prve dve četvrtine bila češće u vođstvu, na kraju i poluvreme završila sa vođstvom 43:42, posle trojke Perice Mitića dve sekunde pre kraja druge četvrtine. Ipak, iz statistike je bilo vidljivo da beli ne igraju najbolje, imali su šest promašenih slobodnih bacanja, četiri asistencije manje od protivnika i sa devet izgubljenih lopti nisu se mogli nadati povoljnom rezultatu u ovom meču.

I u drugom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vođstvu, mada treba reći da je Sloga češće vodila. U 23. minutu beli su vodili 48:43, ali je Mašinac uzvratio svojim najjačim oružjem, trojkama, i posle nekoliko minuta na semaforu je pisalo 60:61.
U poslednjoj četvrtini uslovni domaćin Sloga počeo je meč daleko bolje, stvar u svoje ruke preuzeo je Vladimir Mijović, a ispratio ga je Milović trojkom u 35. minutu i tada je na semaforu stajalo 72:67 za Slogu. Činilo se da je pobednik rešen, ali tako nisu mislili popularni „studenti”. Predvođeni neuhvatljivim Kneževićem i oporavljenim od povrede Mijajlovićem, za tili čas su preokrenuli rezultat serijom od 6:0, a Sloga je u poslednjih pet minuta utakmice postigla samo tri poena. Mašinac je preko Kneževića održavao stečenu prednost a u samoj završnici dobili smo i junake i tragičare susreta. Trideset sekundi pre kraja, pri vođstvu Mašinca od dva koša razlike, Bojović je promašio koš protivnika a pri tom i načinio peti faul nad Kneževićem. Centar Mašinca je bio precizan sa linije slobodnih bacanja a u novoj akciji starijeg kraljevačkog superligaša Milović je načinio korake a odmah potom zbog prigovora i dobio tehničku grešku, pa je Mijajlović sa linije slobodnih bacanja stavio tačku na drugu superligašku pobedu Mašinca.

Utakmica je bila izuzetno teška i kao što smo pretpostavljali rešena je takoreći u samoj završnici. Imali smo veću želju za pobedom u susretu koji nije imao veći takmičarski značaj. Zahvalio bih se publici na izuzetnoj podršci tokom ovog meča – u dahu je nakon susreta govorio junak pobede Mašinca, centar Dušan Knežević.

Odigrali smo meč onako kako ne treba da igramo i kako nismo igrali cele sezone. Protivnik je pokazao daleko veću želju, igrao mnogo borbenije, mi smo potpuno podbacili i sve što mogu to je da čestitam gradskom rivalu na zasluženoj pobedi – konstatovao je po završetku utakmice Miloš Pejić, trener Sloge.