Podrinje se vratilo u Prvu ligu RS

Ubjedljivim trijumfom u posljednjem kolu protiv Proletera iz Dvorova 6:2, fudbaleri Podrinja iz Janje osvojili su titulu u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa "Istok", čime su izborili povratak u prvoligaško društvo.

Tim iz Janje u predivnoj atmosferi, pred oko 600 gledalaca, stigao je do očekivanog trijumfa, iako su gosti u 12. minutu šokirali domaće kada je Miloš Dupor pogodio za 0:1. Ipak, samo dva minuta kasnije iskusni Muhamed Sajtanović izjednačio je na 1:1. Nisu se gosti predavali, pa su u 27. minutu ponovo stekli prednost, a strijelac je ovaj put bio Vanja Sekulić.

Ali, za samo četiri minuta Podrinje je postiglo dva pogotka. Prvo je Vinko Đurić poravnao na 2:2, a prednost pred odmor svojim drugim golom domaćinu je donio Sajtanović.

U nastavku se potpuno raspala igra gostujućeg tima iz dvorova, domaći su postigli tri gola (Miloš Novaković, Đurić i Omer Merić), nakon čega je uslijedilo veliko slavlje.

Podrinje je tako sezonu okončalo sa 60 bodova, jednim više od drugoplasiranog Napretka iz Šepka, koji je na zatvaranju sezone slavio 4:2 na gostovanju kod Lokomotive u Brčkom.

PODRINJE - PROLETER 6:2 (3:2)

Strijelci: 0:1 Dupor (12), 1:1 Sajtanović (14), 1:2 Sekulić (27), 2:2 Đurić (34), 3:2 Sajtanović (37), 4:2 Novaković (50), 5:2 Đurić (77), 6:2 Merić (89).
Stadion: Podrinja u Janji.