SLS : Mladost (L) - Radnik 2:0

Mladost je prekinula niz od dva duela bez trijumfa i postignutog pogotka.Susret sa Surduličanima nosio je sa sobom izvesnu dozu opterećenja,u smislu pozitivnog rezultata,ali su Lučanci pokazali da im breme favorita nije preteško.Raniji dvoboji sa Radnikom ukazivali su na činjenicu da rival i nije po meri,no večeras je tradicija izneverena.Sigurnu igru tokom većeg dela utakmice domaći su pretočili u trijumf koji ih pozicionira na kotu 7 nakon osam kola.

Uvodnih petnaestak minuta Radnik je imao više loptu u svom posedu.Međutim,nije se iz te inicijative izrodila iole ozbiljnija situacija,opasna po Krznarića.Uzbuđenja su usledila na isteku 17.minuta.Pripretili su Lučanci.Hitronogi Jovanović ulazi u kazneni prostor gde biva nepropisno zaustavljen i Vasić pokazuje na „kreč“.Siguran realizator – Bojović!Gol viška za domaće.Od tog trenutka Mladost preuzima kontrolu i češće preti.Nakon pola časa igre Radivojević je volej udarcem pokušao da iznenadi Čančarevića.Nije bio precizan sa 12-13 metara,iskosa sa leve strane.Tek u finišu prvog dela gosti su se trgli.Beležimo pokušaj Radovića u 41.minutu.Probao je glavom sa desetak metara,bez uspeha.Dva minuta kasnije lukavo je Adamović tukao direktno iz kornera ali Pešić se našao na pravom mestu i sprečio pogodak.

Nije se dugo čekalo na pogodak u nastavku.Već u 53.minutu domaći dupliraju prednost.Odita šutira sa dvadesetak metara udaljenosti i pogađa metu.Istina,usput je lopta zakačila defanzivca Surduličana,dovoljno da se Čančarević uhvati na „krivoj nozi“.Pet minuta kasnije dva solidna ataka ka golu Radnika.U intervalu od 60 sekundi udarce su oprobali Bojović i Protić.Bojovićev pokušaj u kaznenom prostoru biva izblokiran,dok Protićev „projektil“ sa 25 metara prolazi „tik“ pored leve stative.Priliku da se rezultatski vrate u duel gosti propuštaju dvadeset minuta pre kraja.U 69.,odnosno 70.minutu probali su Nenadović i Radović ali je u oba navrata Krznarić izašao kao pobednik.Tada je bilo evidentno da „beli“ nemaju snage za nešto više.Ipak,u 90.minutu,najstroža kazna za Radnik.U šesnaestercu je oboren Nenadović a odgovornost preuzima Jovan Jovanović i ne uspeva!Krznarić je pročitao njegovu nameru i sačuvao mrežu,za konačnih 2:0 i četvrtu „trojku“ plavo-belih.

Napredak 2 : 1 Čukarički
Spartak ŽK 1 : 1 Javor Matis
Rad 0 : 0 Vojvodina
Borac 0 : 2 Partizan
Crvena zvezda 2 : 0 OFK Bačka
Metalac 0 : 0 Novi Pazar
Mladost 2 : 0 Radnik
Voždovac 1 : 4 Radnički (N)