SLS : Mladost (L) - Bačka (BP) 1:0

Lučanci su u duel sa Bačkom ušli sa velikom dozom samopouzdanja nakon dva vezana uspeha.Nivo igre je značajno podignut a većina prvotimaca dosegla je željenu formu.I tabela je jasno ukazivala ko je favorit.Bez sumnje – Mladost.No,trebalo je to pokazati na terenu i nastaviti niz dobrih izdanja.

Prvih 45 minuta proteklo je u potpunoj dominaciji „plavo-belih“.Tek što se krenulo sa centra,Lučanci pogađaju okvir gola.Radivojević je oprobao udarac sa 25 metara a stativa bila saveznik gostiju!Desetak minuta kasnije Odita tuče preko gola sa ivice šesnaesterca.Nisu domaći dozvoljavali da rival predahne i nakon 26.minuta uspeli su da pronađu put do mreže.Bila je to mat-akcija u tri poteza.Milošević je povukao napad Mladosti,dobro zašavši na polovinu suparnika a zatim uposlio Pešića na desnom boku,čiji centaršut Bojović glavom pretvara u gol!Nepuna dva minuta posle pogotka,sporna situacija.Odita kreće ka lopti u kaznenom prostoru Bačke,stiže pre do nje od golmana Stepandića,koji ga ruši ali Trifković pokazuje da se igra nastavi.U 39.minutu istakao se čuvar mreže tima iz Bačke Palanke.Unutar kaznenog prostora odlično su kombinovali Radivojević i Jovanović,izbacivši iz igre zadnju liniju Palančana ali je Jovanovićev udarac sa peterca Stepandić ukrotio.Šezdeset sekundi kasnije zicer za Bojovića!Prizeman ubačaj sa leve strane,agilni napadač ne uspeva da materijalizuje sa 6-7 metara,pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćih.

U nastavku tempo igre opada a gosti se postepeno oslobađaju pritiska.Međutim,trebalo je da protekne dobrih 68.minuta kako bi i Bačka bila u gol situaciji.Odličnu šansu nije iskoristio iskusni Trivunović.Bio je neometan,svega 7-8 metara od gola ali je Krznarić izašao kao pobednik i sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.Pomenuta prilika dala je krila izabranicima Spasoja Jelačića,koji su od tog trenutka prebacili težište igre na polovinu Lučanaca.Češći su bili ubačaji pred Krznarićev gol ali je to štoperska linija Mladosti sasvim dobro neutralisala.Ipak,greška iz 86.minuta,mogla je skupo da košta domaće.Čeković je iskoristio grešku domaćeg defanzivca u šesnaestercu,napravio sebi poziciju,oštro šutirao ciljavši donji levi ugao ali Krznarić vrhovima prstiju kači „bubamaru“,dovoljno da ode pored stative!Bila je to poslednja situacija koja je mogla doneti rezultatsku promenu,jer preostali vremenski interval nije doneo niti jedno uzbuđenje.Sve u svemu,više nego zaslužen trijumf Mladosti,koji je mogao biti i ubedljiviji da su napadači imali nešto više koncentracije u završnici,posebno u prvom delu meča.