07.06.2007 srbijasport.net

Odigrane prve utakmice baraža za Superligu
U drugoj utakmici polufinala za popunu Meridian Superlige fudbaleri BSK Borče savladali su na „Banjici“ domaćina na ovom susretu ekipu Rada sa 2:1. Prvo poluvreme završeno je bez golova, a Rad je došao u vođstvo u 62 minutu sjajnim šutem Milosavljeva, BSK je izjednačio devet minuta kasnije pogotkom Matića, da bi gosti do pobede došli pogotkom Đukića u poslednjim trenucima utakmice. Tako je BSK stekao prednost pred revanš meč koji se igra u nedelju od 17.30.

U prvoj utakmici juče sastali su se u Piroti radnički i Napredak. Pred oko 3500 hledalaca po kišnom vremenu Radnički i Napredak su odigrali jednu nezanimljivu utakmicu. Oba tima su više branila svoj gol nego što su se trudili da napadnu protivnički. Prvo poluvreme je bilo bolje od drugog i jedine šanse koje su imala oba tima desile su se u prvih 45 minuta. Dve šanse za Radnički nije iskoristio Čeda Paunović, ali treba napomenuti da je Napredak imao najbolju priliku za gol jer je igrač sa brojem 11 pogodio u 40. minutu stativu Radničkog.

Revanš utakmice su na programu u subotu i nedelju, a bolji iz ovih polufinalnih duela igraće finale. Pobednik finala sastaje se sa ekipom Borca iz Čačka. Pobednik ovog duela će i naredne sezone igrati Meridijan Superligu.