SLS: OFK Bačka - Radnik 0:2

Posle jednog remija i četiri poraza na gostovanjima u Superligi, fudbaleri surduličkog Radnika konačno su pobedili van Surdulice. Golovima Nikole Radovića u 41. i 93. minutu savladali su sa 2:0 Bačku u Bačkoj Palanci.

Surduličani se sa gostovanja konačno vraćaju sa celim plenom; foto: Vanja Keser

Surduličani ne samo da u dosadašnjem toku sezone nisu trijumfovali, već van svog stadiona nisu postigli ni gol na svom terenu, uz gol razliku 0:9. Sada su drugim i trećim pogotkom Radovića u drugoj uzastopnoj utakmici, prekinuli crnu seriju i sa dve pobede u nizu polako hvataju priključak sa timovima u sredini tabele.

Utakmica u Bačkoj Palanci obilovala je agresivnošću, sa dosta žutih kartona, Radnik ih je dobio čak 7, a jedan pogodak gostiju je odlučio pitanje pobednika, kojim je surdulički sastav prekinuo niz domaćina od 3 pobede na domaćem terenu.

Pri rezultatu 1:0 domaći su 75. minutu propustili najbolju šansu na meču, ali nisu realizovali jedanaesterac, koji je promašio najbolji igrač Bačke Veseljko Trivunović.

U narednom kolu u Surdulici će gostovati Partizan, dok Bačka putuje u Novi Pazar.

BAČKA - RADNIK 0:2 (0:1)

Stadion: Slavko Maletin Vava, Bačka Palanka.

Glavni sudija: Petar Piper (Čačak).

Žuti karton: Švonja, Josimov (Bačka), Adamović, Pejčić, Nikolić, Vlahović, Milovanović, Radović, Čančarević (Radnik).

Bačka: Miloš Stepandić, Miloš Josimov, Stefan Nikolić (od 54. Filip Bajić), Nemanja Ilić, Igor Đurić, Zoran Švonja, Nikola Mojsilović (od 76. Mladen Gajić), Luka Luković, Marko Zečević, Veseljko Trivunović, Zoran Milovac (od 67. Damir Čeković).

Radnik: Ognjen Čančarević, Siniša Mladenović, Miloš Milovanović, Nedeljko Vlahović, Miloš Adamović, Stefan Nikolić, Kjeremeh Frensis (od 76. Danijel Stojković), Nikola Radović, Bratislav Pejčić (od 85. Nikola Krčmarević), Slobodan Vuković, Igor Zlatanović (od 62. Miloš Stanković).