MOL: Mladi Borac - Borac 1:1

Teško gostovanje za lidera na tabeli, možda i jedno od najtežih u ovom prvenstvu, na „vrućem“ terenu u Dublju. Veliki broj gledalaca je došao da gleda susret dve dobre ekipe, i sa prvom se očekivala dobra fudbalska predstava. Susret je počeo minutom ćutanja, zbog smrti člana uprave FK „BORAC“ Lešnica, Stanojević Dragana Brace.

Samo što se počelo, tačnije u devetom minutu susreta gosti dolaze do prednosti efektnim pogotkom Gorana Matića. Usledilo je veliko veselje među brojnom gostujućom publikom. Domaći uzvraćaju u 12. minutu kada pogađaju prečku gola Antonića. U 14. minutu gosti prete preko Đukića, ali bez uspeha. U 16. minutu nakon ubacivanja ponovo je akter prečka gola Antonića. Bilo  je još nekoliko prilika u prvom delu, a izdvajamo pokušaj Matića, nakon ubacivanja Pavlovića u 37. minutu. Ipak na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostiju od 1:0. Prvi deo susreta obeležilo je i nekoliko grubih startova domaćih igrača, kao i veliki pritisak na sudije utakmice.

Samo što je počeo drugi deo susreta, u 49. minutu nakon velike greške pomoćnog sudije Grujičić Saše domaći iz očiglednog nedozvoljenog položaja dolaze do pogotka i poravnanja rezultata na 1:1. Posle izjednačenja domaći pokušavaju uraditi nešto više, kojima su gosti prepustili terensku inicijativu. U 57. minutu beležimo lepu priliku Pavlovića, koji je šutirao pored gola Spasojevića. Bilo je prilika na obe strane, ali ništa izglednije. U 72. minutu veoma brz kontra napad domaćih koji na sreću po goste nije bio uspešan u završnici. U samom finišu regularnog dela susreta jedna sporna situacija u kaznenom prostoru domaćih gde je oboren Pavlović, ali po mišljenju sudije Burmazovića, nije bilo prekršaja. Ipak najbolju priliku utakmice imao je Matić Goran, koji u samom finišu utakmice, tačnije na kraju nadoknade vremena iskosa sam izlazi pred golmana domaćih Spasojevića, ali njegov lob udarac završava preko gola. Posle ovoga više nije bilo vremena za bilo šta jer je glavni sudija Burmazović označio kraj utakmice.

Sve u svemu, možda i najrealniji ishod susreta, ali ostaje žal za primljenim pogotkom iz nedozvoljene pozicije, ali sve je to fudbal, idemo dalje. Čestitke našim momcima, koji danas nisu pobedili, ali su igrali časno i pošteno za svoj klub. Hvala i brojnoj publici, zajedno idemo dalje u nove pobede.

17. kolo Mačvanske okružne lige FK „MLADI BORAC“ - FK „BORAC“ 1:1 (0:1)