Lider zaustavljen u Kraljevu

Derbi u Kraljevu pripao je domaćinu koji je lidera pobedio zasluženo. Ipak, bilo je mnogo uzbuđenja i situacija koje su za dobru analizu. Čačani su od početka imali pehove. Prvo se povredio Buševac koji je posle jednog sudara zadobio veliku čvorugu i završio u kraljevačkoj bolnici. Nedugo zatim se povredio Stojić,a između te dve povrede Sloga je povela golom snalažljivog Barjaktarevića. U 33. minutu Ignjatović je krenuo ka golu gostiju, oborio ga je kao poslednji igrač odbrane gostiju Pantović i pre vremena je morao na tuširanje. Sa igračem manje Sloboda nije igrala podređenu ulogu, domaći su delovali zbunjeno i na svaku promašenu šansu „belih“ usledila su uzbuđenja pred golom odličnog Košanina.

Fudbaleri kraljevačke Sloge pred derbi sa Slobodom

U 50. minutu Marić je bio sebičan, odličnu šansu domaći nisu iskoristili, a na drugoj strani penal za Čačane. Spasojević je šutirao,a vratar Sloge uhvatio živu loptu. Potom je zicer šansu promašio Barjktarević,a odmah je uzvratio gost. Košanin je oborio napadača Slobode izvan šesnaesterca, ali umesto crvenog dobio je žuti karton. Konačno, u 70. minutu Ignjatović koristi priliku za 2-0,a potom šansu ima i Kolaković koji loptu šalje do stative gola gostiju. Kazna stiže u narednom minutu kada Perišić matira Košanina. U 90. minutu dosuđen je jedanaesterac za Slogu,a siguran sa „bele tačke“ bio je Kolaković. Samo što se krenulo sa centra Perišić postiže prelep gol za konačnih 3:2.

Pobeda u derbiju u novoj opremi - fudbaleri kraljevačke Sloge

SLOGA – SLOBODA (ČA) 3:2 (1:0)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Pavle Vasiljević (Kragujevac) 6 Strelci: Barjaktarević u 22., Ignjatović u 70. i Kolaković u 90. minutu (iz jedanaesterca) za Slogu,a Perišić u 85. i 90.(+2) minutu za Slobodu Žuti kartoni: Gvozdenović, Čolić, Krstić (Sloga), Kaplarević (Sloboda) Crveni karton: Pantović (Sloboda) u 33. minutu. Igrač utakmice: Stefan Ignjatović (Sloga) 7.

SLOGA: Košanin 7, Gvozdenović 6, Filipović 7, Gušani 6,5, Marić 6, Milošević 6,5, Čolić 6,5, Barjaktarević 7 (Pavlović -), Kolaković 7, Krstić 6,5, Ignjatović 7.

SLOBODA: Cvetić 6,5, Buševac – (Žunić 6), Kaplarević 6, Šarčević 6 (Stefanović 6), Spasojević 6,5, Pantović -, Stojić – (Resimić 6,5), Karović 6,5, Popović 6,5, Stašić 6,5 , Perišić 7.