XS
SM
MD
LG
19.04.2017 Administrator

Tigrice na korak do završnog turnira Kupa

Rukometašice Radničkog su u prvoj utakmici četvrtfinala kupa Srbije savladale ekipu „Pančeva“ rezultatom 34-22,poluvreme 15-15 i tako napravile značajan iskorak ka ostvarenju cilja i plasmanu na final-four.  Domaće rukometašice su ušle opuštenije u utakmicu i posle početnog vođstva 3-1 (4.minut),Pančevke angažovanijom igrom dolaze do preokreta u 9-om minutu i vođstva od 3 gola razlike 6-9.Tigrice su konsolidovale redove i stižu do izjednačenja 9-9 u 16-om minutu.Do kraja poluvremena je viđena izjednačena igra i na odmor se odlazi nerešenim rezultatom 15-15.

Foto: Simona Blagojević

Drugo polluvreme donosi boljitak u igri domaćina,odbrana je čvršća,napad raznovrsniji i u 44-om minutu rukometašice Radničkog dolaze do osetnije prednosti 24-19.Prednost je do kraja utakmice rasla i Tigrice su zasluženo slavile sa 12 golova razlike 34-22.

Najefikasnije u redovima domaćina su bile Ksenija Petrović sa 9 pogodaka,a u stopu su je pratile Jovana Stoiljković i Katarina Stepanović sa 7.Na golu je briljirala Snežana Ležaja zabeleživši 20 odbranjenih udaraca. Kod gošći se istakla Maja Radojčin sa 8 postignutih golova. Revanš meč će se odigrati 3.maja u Pančevu.

ŽRK Radnički Kragujevac -ŽJRK Pančevo 34:22 (15:15)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 100
Sudije: Bojan Jevremović,Vukašin Radosavljević
Sedmerci:  Radnički 4(3), Pančevo 3(3)
Isključenja: Radnički 2 min, Pančevo 8min
Igrač utakmice : Katarina Stepanović

RADNIČKI: Ćosić Petrović 9, Begović, Jelesijević . Blagojević, Radović, Ležaja  ( 20 odbrane),  Lukić 1 , Stajković  Kojić 4 ,Stoiljković 7 ,Stepanović 7,  Kulić ,Janković 6.

PANČEVO:  Radojčin 8, Cvetković, Bernardić A., Rikanović, Dželajlija, Tenelov 4, Stanišković, Pavlović ( 8 odbrana), Ničevski, Bernardić T,. Filiposki, Kojčić 3, Šuberić 1, Novakov 2, Miličević 3.   

 


18 .kolo Super B
Minaqua Vojvodina 48 : 20 Metalac
Mladost (NP) 36 : 20 Župa
Voždovac 1955 30 : 29 Pančevo
Vrbas 30 : 30 Mladi radnik
Konačna tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Voždovac 1955 16 14 1 1 29
2 Mladost (NP) 16 13 0 3 26
3 Minaqua Vojvodina 16 12 0 4 24
4 Vrbas 16 7 3 6 17
5 Pančevo 16 8 0 8 16
6 Požarevac 16 7 1 8 15
7 Mladi radnik 16 4 1 11 9
8 Metalac 16 2 0 14 4
9 Župa 16 2 0 14 4