Sloga srušila snove Radničkog iz Kovača

Zaslužena pobeda Sloge u gradskom derbiju koji se neće dugo pamtiti i u kome nije viđena posebno lepa utakmica. Pljusak sat vremena pre početka meča, a onda sunce koje sijalo sve vreme nad Gradskim stadionom. Gosti su počeli otresitije i već u 5. minutu iz slobodnog udarca sa preko 30 metara Dejan Radosavljević je uputio projektil, lopta je pogodila prečku, pa gol liniju i odbila se u polje, a Košanin je paradom samo ulepšao trenutak za uzdahe u aplauze. Samo sedam minuat kasnije ponovo Radosavljević , sada par metara bliže golu „belih“ i ponovo torpedo koji pogađa prečku na drugoj strani gola već savladanog Košanina. Kada se takve prilike ne iskoriste sledi kazna. Na isteku pola časa igre, posel centaršuta Filipovića, omaleni Vasiljević je dovljno zasmetao vrataru Pantoviću i štoperu gostiju, lopta se odbila do iskunog Kolakovića koji ne greši za vođstvo domaćih 1-0.

U drugom poluvremenu se očekivalo više od gostiju, jer im je pobeda bila preko potrebna u borbi za vrha tabele. Na teren je ušao i predsednik Radničkog Ivan Petrović i odmah zagrejao dlanove Košanina udarcem sa ivice šesnaesterca. U 49. minutu Stolić je postigao evrogol, sa aut linije je uputio činilo se centaršut, ali je lopta imala čudnu putanju, prevarila Košanina i završila u mreži za izjednačenje. Odmah je posle toga Stolić imao još jednu priliku, ali se mreža zatresla sa spoljne strane. Sloga je uzvratila sjajnim prodorom Ignjatovića, sve je uradio velemajstorski, izdržao duel sa dva protivnička igrača i rutinski savladao Pantovića. Bio je to trenutak odluke, iako je G. Đokić imao šansu za Radnički, a Marić na drugoj strani promašio nemoguće. Gosti su preko Gorana Đokića i postigli gol u završnici meča, ali je isti poništen zbog ofsajda. Sloga je više pokazala borbenosti, želje i za jedan gol je bila bolja od bolje plasiranog rivala iz naselja sa druge strane Ibra. Oovim porazom Radnički je sve dalje od borbe za prvim mestom i ulaskom u Srpsku ligu "Zapad".

SLOGA (KV) – RADNIČKI (K) 2 – 1 (1 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Nikola Marković (Kragujevac) 7 Strelci: Kolaković u 30. i Ignjatović u 55. minutu za Slogu,a Stolić u 49. minutu za Radnički Žuti kartoni: Čolić, Gvozdenović, Ignjatović (Sloga), Milutinović, Petrović (Radnički). Igrač utakmice: Stefan Ignjatović (Sloga).

SLOGA: Košanin 7, Gušani 6,5, Čolić 6,5, Gvozdenović 6,5, Milošević 7, Krstić 6,5, Marić 6,5, Filipović 6,5, Ignjatović 7,5 (Živanović -), Kolaković 7, Vasiljević 6,5 (Dunjić -).

RADNIČKI : Pantović 6,5, Milutinović – (B. Đokić 6), Stefanović 6, Radosavljević 6,5, Brkljač 6, Obradović 6, Stolić 6,5, Gligorijević 6, G. Đokić 6,5, Milić 6 (Cvetković 6), Stojanović 6 (Petrović 6,5).