Prvenac Sloge u znaku povratnika

Posle 180 minuta igre ove sezone Slogini napadači su postili,a onda sav bes iskalili na simpatičnim gostima iz Guče. Sa respektom su „beli“ dočekali Dragačevo koje je proletos slavilo kod Spomen parka. Ipak, to je potrajalo samo dok kapiten Filipović nije krunisao vodećim golom filigransku akciju navalnog reda Sloge. Usledile su nove akcije domaćih,a posle šuta Milojevića u 30. minutu i odbijene lopte od golmana Jovanovića, Karadžić je rukom odneo loptu i za arbitra Radevića iz Kragujevca nije bilo dileme. Jedanaesterac je vrhunski izveo Dejan Parezanović koji je kambek u beli dres i odličnu partiju obeležio golom. U 42. minutu Parezanović je dubinskom loptom tražio Filipovića, ovaj iznenadio Ž. Kostadinovića, ukrao mu loptu i lobovao Jovanovića za visokih 3-0. U drugom poluvremenu ples Kraljevčana kreirao je još jedan povratnik, Marko Memedović. Sa dva lepa gola, snažnim šutevima sa ivice šesnaesterca, stavio je tačku na prvu pobedu Sloge ove sezone i što je još važnije odličnu igru čete mladog trenera Igora Tufegdžića. Bila je ovo pobeda u znaku povratnika na Gradski stadion.

Ponovo Slogina "trojka" - Dejan Parezanović odličnom partijom i golom ukrasio "kambek" u matični klub

KASTRATOVIĆ „BELI“!

Sloga će u nastavku sezonu biti jača za kapitalno pojačanje. Posle mnogo nagađanja i čekanja, novi fudbaler kluba iz Industrijske ulice postao je golgeter Jovan Kastratović (24 godine). Prošle jeseni bio je prvi igrač i strelac Radničkog iz Kovača sa šest golova na 10 utakmica, a potom je proleće proveo u redovima makedonskog Sileksa. Kastratović je karijeru počeo u kraljevačkoj školi fudbala Junior, nastavio u čačanskom Borcu, a onda igrao za Zemun, banjalučki Borac, sa još dve epizode u inostranstvu. Jedan od retkih kraljevačkih fudbalera koji nikada nije bio član Sloge, sa poslednjim danom prelaznog roka je stigao na stadion kod Spomen parka. Na oduševljenje Sloginih navijača.

SLOGA (KV) – DRAGAČEVO 5 – 0 (3 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 200 Sudija: Nikola Radević (Kragujevac) 7 Strelci: Filipović u 15. i 42. minutu, Parezanović (iz jedanaesterca) u 30. minutu, Memedović u 66. i 76. minutu. Žuti kartoni: Ignjatović i Kruševac (Sloga), Karadžić (Dragačevo). Igrač utakmice: Marko Memedović (Sloga) 8.

SLOGA: Košanin - , Gušani 7, Parezanović 8, Gvozedenović 7, Milošević 7 (Krstić 7,5), Pavlović 7, Filipović 8 (Barjaktarević 7), Milojević 7,5, Ignjatović 7,5, Memedović 8, Kruševac 7,5.

DRAGAČEVO: Jovanović 6, Mijatović 5,5, Radovanović 5,5 (Đokanović 6), Karadžić 5,5 (Đurović 5,5), Ž. Kostadinović 6, Ristović 5,5, Pajović 6, M. Kostadinović 6, Prtenjak 5,5 (Đerić 5,5), Avramović 6, Šopalović 5.