Mačvi i Javoru po bod

Utakmica 18. kola Super lige Srbije između domaće Mačve I gostujuće ekipe FK “Javor-Matis” iz Ivanjice završena je remijem od 1:1 (0:0).

Golove su postigli Bojan Matić u 87.minutu za ekipu Mačve, dok je pogotkom iz penala Ivan Cvetković obezbedio izjednačenje u poslednjem minutu utakmice.

Prvo poluvreme I pored brojnih šansi proteklo je bez golova, a u drugom delu igre nekoliko stopostotnih šansi Mačva nije iskoristila. Da sportska sreća definitivno nije bila na strani Mačve dokaz su prečka u 55. minutu nakon šuta Gavrića I nerealizovan penal u 58.minutu susreta koji je izveo Bojan Matić. U poslednjem minutu nadoknade igru rukom Ivića, sudija Aleksandar Vasić kažnjava penalom I ekipa Javora dolazi do izjednačenja.

Šef stručnog štaba crveno-crnih Dragan Aničić kaže da način na koji su izgubljena dva boda u takoreći dobijenoj utakmici jako boli, ali nema vremena za tugovanje, jer već u sredu ih očekuje nova borba.

“Jako mi je teško sad da pričam posle ovakvog ishoda, jer stvarno nemam šta da zamerim, videli ste da su igrači izgarali na terenu I dali svoj maksimum u ovom trenutku. Bilo je igrača koji dugo nisu igrali I pokazali da I na njih može ozbiljno da se računa. Da li je u pitanju odsustvo sreće ili znanja u pojedinim trenucima ne znam, imamo dobijenu utakmicu I primimo gol u faktički poslednjoj sekundi. Ne znam čime smo zaslužili ovoliku količinu nesreće u jednoj utakmici, ali život ide dalje, moramo što pre da zaboravimo ovo. Sigurno je da peče I boli način na koji smo ostali bez dva boda, jer mislim da smo po svemu danas zaslužili da pobedimo”, rekao je Aničić na konferenciji za novinare.

Šef struke ekipe Javora. Vlado Jagodić izrazio je zadovoljstvo dobijenim bodom, jer u seriji loših rezultata, ovaj rezultat će svakako malo podići igrače pred nove teške susrete.

“Mislim da je ovo bila dobra utakmica I da smo mi svoje prilike u prvom poluvremenu mogli bolje iskoristiti, jer ovde smo došli sa ambicijama. Poraz od 0:4 koji smo doživeli u Ivanjici u susretu sa Mačvom naravno da peče I zato je optimizam u našoj ekipi u proteklih sedam dana bio jasno izražen, kao i želja da prekinemo seriju loših rezultata iz prethodnih utakmica.  Mačva je bila bolja I pritisla nas na sredini terena I tu nismo odgovorili kako treba. Zahvaljujući sjajnom Đogatoviću koji je pročitao Matića uspeli smo da odbranimo penal. Međutim nismo uspešno odgovorili pritisku u poslednja tri minuta I primili smo gol, kada je delovalo da je utakmica završena. Imali smo sreću što smo napravili korner u sudijskom vremenu I greškom Mačve došli do penala. Ja znam da je kolegi Draganu I Mačvi žao jer su imali tri boda na kontu, ali su I moji igrači možda zaslužili da im se ovako vrati”, navodi Jagodić.

Ekipa Mačve je igrala u sledećem sastavu: Filipović (g), Ristivojević (k), Gjorgievski, Hrubik, Ivić, Lazarević, Gavrić (Vladisavljević od 77.min), Milinković (Obrovac od 67.min), Matić, Adamović, Jeremić (Gemović od 56.min).

U narednom, 19.kolu Šapčani gostuju ekipi Radničkog u Nišu. Utakmica se igra u sredu, 29. novembra.