28.02.2011 Ž. Radivojević

Boćanje: Skupštiuna BS Vojvodine, uspešna 2010. godina

U prostorijama Sportskog saveza Vojvodine (Novi Sad, Masarikova 25), održana je redovna Skupština BSV, uz prosustvo 19 predstavnika klubova i područnih saveza. - Prošla godina za klubove i pojedince iz BS Vojvodine bila je vrlo uspešna - istakao je predsednik Saveza Slobodan Veselinović – U Super ligi takmičio su se Šimanovci, koji su na kraju sezone zauzeli šestro mesto. U Prvoj ligi Srbije nastupale su četiri ekipe iz Vojvodine, u kojoj je šampionsku titulu osvojila novosadska Vojvodina.  U Drugoj ligi, u grupama Sever i Jug, takmičilo se osam ekipa iz pokrajine. Svi registrovani klubovi (13), takmičili su se u Kupu Vojvodine. Nakon takmičenja po grupama (Sombor, Novi Sad i Erdevik), za finalni turnir u Sirigu plasirali su se pobednici grupa. Novosadska Vojvodina je osvojila kup, koja je kasnije na finalnom turniru Kupa BS Srbije osvojila treće mesto. Odlične rezultate boćari su ostvarili i na republički prvenstvima u pojedinačnim disciplinama u Sirigu, Smederevu i Somboru. Boćari iz Vojvodine imali su više nastupa i na medjunarodnim turnirima: Prvenstvo Evrope i sveta (rafa asocijacija), Prvenstvo sveta u volo asocijaciji za žene i juniore, kao i na Svetskom kupu „Denis Ravera“ u Monaku. Tokom prvomajskih praznika na Fruškoj gori je organizovan Medjunarodni turnir „Letenka 2010“ u sve tri asocijacije, na kojem su učestvovali boćari iz 14 država i 8 klubova iz Srbije. Takodje, zapaženi rezultati su bili i na turnirima u Milanu (rafa), Budvi i Sarajevu, kao i na „Trofeju Beograda“ Elika se pažnja posvećuje i edukaciji mladih igrača, te su tokom 2010. godine organizovane „Škole boćanja“ u Šimanovcima, Novom Sadu i Somboru, koju su vodili licencirani treneri. Predstavnici klubova su usvojili i finansijski izvešta za prošlu godinu. Od redovnih, namenskih donacija  i kotizacija klubova, tokom  2010. godine BSV je imao prihod od 568.500 dinara. Na edukativni i razvojni program program, kao i na organizaciju medjunarodnih i domaćih takmičenja utrošeno je 775.000 dinara. Razlika je pokrivana donacijama opštine Ruma i BK Dalmatinac (Ruma).