Streljaštvo: Tatra iz Kisača i Jedinstvo iz Stare Pazove najbolji serijskom puškom na Prvenstvu Vojvodine

Kadeti Jedinstva iz Stare Pazove osvojili su obe titule serijskom vazdušnom puškom  (Boris Snjida i ekipa) na Prvenstvu Vojvodine („B“ program) u Zrenjaninu, dok su kod kadetkinja ovim oružjem oba zlatna trofeja pripala Tatri iz Kisača (Ivana Kreko i ekipa). Standardnom vazdušnom puškom tri titule u konkurenciji mlađih juniora i juniorki otišle su u vitrine Novog Sada (Dunja Ivezić i obe ekipe) dok je kod mlađih juniora pojednačno slavio Vukašin Bojić iz inđijske Mladosti. Junakinja dana bila je Marija Bubalo iz Pančeva koja je osvojila srebro puškom i bronzu pištoljem i jedini je strelac na prvenstvu koja je gađala iz dva oružja.

Kikinda je potvrdila dominaciju pištoljem osvojivši obe pojedinačne titule za mlađe juniorske kategorije (Dragan Građin i Jelena Tomić), i ukupno pet (od šest) pojedinačnih trofeja. Građin je nastavio seriju pobeda, nedavno je osvojio titulu i u finalu Kupa SS Srbije. Organizator prvenstva su družina Bečkerek iz Zrenjanina i SS Vojvodine.
   Rezultati prvog dana Prvenstva Vojvodine – serijska vazdušna puška, kadeti: 1. Jedinstvo (Stara Pazova) 538, 2. Kikinda 528, 3. Mladost Inđija 526 krugova itd Ukupno 16 ekipa.

Pojedinačno: 1. Borisi Snjida 181, 2. Danijel Havjar (obojica Jedinstvo) 181, 3. Aleksandra Jovanović (Pančevo) 180 krugova itd. Ukupno 78 kadeta.Kadetkinje: 1. Tatra Kisač 528, 2. Jedinstvo Stara Pazova 519, 3. Mladost Inđija 514 krugova itd. Ukuno sedam ekipa. Pojedinačno: 1. Ivana Kreko (Tatra) 181, 2. Sofija Alimpijević (Mladost) 177, 3. Marija Grnja (Tatra) 177 krugova itd. Ukupno 37 kadetkinja.Standardna vazdušna puška, mlađi juniori: 1. Novi Sad 1.676, 2. Mladost Inđija 1.649, 3. Uljma 1.590 krugova itd. Ukupno šest ekipa.

Pojedinačno: 1. Vukašin Bojić (Mladost) 564, 2. Nenad Ćiprovac 566, 3. Jovan Čičevski (obojica Novi Sad) 561 krug itd. Ukupno 26 mlađih juniora.Mlađe juniorke: 1. Novi Sad 1.149, 2. Pančevo 1.124, 3. Jedinstvo 1.119 krugova itd. Ukupno sedam ekipa. Pojedinačno: 1. Dunja Ivezić (Novi Sad) 388, 2. Marija Bubalo (Pančevo) 387, 3. Tijana Kolarik (Pančevo) 384 kruga itd. Ukupno 21 mlađa juniorka. Standardni vazdušni pištolj, mlađi juniori: 1. Dragan Građin 550, 2. Borislav Jelisavčić 528, 3. Jovan Branković (svi Kikinda) 458 krugova itd. Ukupno šest mlađih juniora. Mlađe juniorke: 1. Jelna Tomić 368, 2. Marija Tomić (obe Kikinda) 356, 3. Marija Bubalo (Pančevo) 351 krug itd. Ukupno 10 mlađih juniorki.