25.03.2018 Administrator

Radnički do druge pobede u nizu

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 11.  kola Prve lige Zapad savladale ekipu „Košutnjak“ iz Čačka rezultatom 31-25,poluvreme 15-10 i tako zabeležile i drugu ovosezonsku pobedu.

Iako su u prvom delu prvenstva lako savladale današnjeg protivnika, Čačanke su ovog puta bile tvrd orah za večeras oslabljenu neigranjem par prvotimki, četu Rodoljuba Kurandića. Sve do 10-og minuta se vodila izjednačena bitka (4-4) kada Kragujevčanke čvršćom igrom u odbrani, brzim kontrama i lucidnim rešenjima u napadu preuzimaju stvar u svoje ruke i u 26. minutu na semaforu je stajalo maksimalnih 5 golova prednosti (13-8). Začarala je gol u tim trenucima i večeras odlična Jelena Pojužina,tako da se na odmor odlazi rezultatom 15-10.

Već u drugom minutu nastavka domaće igračice dolaze do najveće prednosti (17-10), međutim tada nastaje pad u igri svojstven za mlade i nedovoljno iskusne igračice,tako da Košutnjak u 49. minutu prilazi na samo 2 gola razlike (21-19). Nakon tajm-auta trenera Kurandića, na terenu je postojao samo jedan tim.Raspucala se Natalija Mikić, Tijana Petrović je solo-prodorima razbila protivničku odbranu i uz večeras neuhvatljivu Jovanu Blagojević stvari su brzo došle na svoje mesto.U poslednjih par minuta stručni štab Radničkog je ukazao priliku svim igračicama koje su utakmicu privele kraju rezultatom 31-25.

U redovima Radničkog najefikasnije su  bile  Tijana Petrović i Natalija Mikić  sa po 7 pogodaka,sledila ih je Jovana Blagojević sa 6 a kod gošći  su se ustakle Teodora Krunić sa11 i Slobodanka Dojčilović sa 5 postignutih golova.
U sledećem kolu Radnički će gostovati u Kraljevu ekipi Metalca.

RK Radnički 1964 –ŽRK Košutnjak: 31-25 (15-10)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 174
Sudije: Dimitrije Savić,Marko Jovanović
Sedmerci: Radnički 4 (2), Košutnjak7 (7)
Isključenja: Radnički 14 min, Košutnjak  12 min
Igrač utakmice : Tijana Petrović

Radnički 1964:  Pojužina (16 odbrana), Srećković, Nedeljković, J.Blagojević 6, Anja Vlašković 2, Mikić 7, Todorović, Anastasija Vlašković 2, Samailović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 7, Aleksić 5, Radojević 1, Rašković, Radević, M.Blagojević (2 odbrane).

Košutnjak:  Ćendić, Krsmanović 3, Vučićević, Petrović 1, Radović 2, Bučkić, Dojčilović 5, Jovanović 2, Kojović 1, Filipović, Jakonić, Krunić 11, Nikolić.

Čačak 24 : 32 Napredak 12
Župa 16 : 21 Prijepolje
Knjaz Miloš 2 40 : 27 Metalac AD
Radnički 1964 31 : 25 Košutnjak