Radnik ponovo osvajač Kupa Republike Srpske

Fudbaleri Radnika slavili su nakon penal lutrije protiv Krupe u finalu Kupa Republike Srpske. Regularni tok utakmice okončan je rezultatom 1:1, a Radnik je nakon jedanaesteraca slavio sa 5:4.

Bijeljinski tim je stigao do vodstva u današnjoj uzbudljivoj utakmici u 32. minuti susreta, kada je Irfan Hadžić glavom zatresao mrežu Krupe nakon centaršute sa lijeve strane. Nije imao težak zadatak i rutinski je pogodio mrežu Krupe sa nekoliko metara.

Krupa je poravnala u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela susreta, a centaršut sa desne strane je u mrežu Radnika sjajnim volej udarcem smjestio Slobodan Milanović.

Bio je to konačan ishod prvog poluvremena, ali i konačan ishod regularnog toka utakmice, a vrijedi istaći da je Krupa bila bolji tim u drugom dijelu susreta, ali nije imala sreće jer je u 86. minuti Igor Makitan pogodio prečku.

Radnik je bolje izvodio jedanaesterce, a za Krupu je promašio prvo Radosav Aleksić, čiji je udarac zaustavio golman Radnika Branislav Ružić. Velibor Đurić je šutirao preko gola, ali se ključnim ispostavio promašaj Petra Banovića, koji je također prebacio gol.

Radnik 3 : 3 Široki Brijeg
Željezničar 2 : 1 Sarajevo
Zrinjski 4 : 0 Krupa