Železničar i dalje bez bodova u SEHA ligi
Ni u četvrtom kolu regionalne SEHA lige rukometaši Železničara iz Niša nisu uspeli da ostvare prve bodove pošto je hrvatski predstavnik Nekse slavio na svom terenu sa 34:25 i tako nastavio niz trijumfa.

I dalje bez bodova; foto: JV / Vanja Keser

Niški rukometaši poveli su na startu rezultatom 2:1, pa i 3:2, ali poslednji put su vodili 5:4 u 9. minutu. Dva minuta kasnije domaćin je preokrenuo i poveo sa 6:5 i vođstvo je održavao do kraja.

Držali su se niški igrači do rezultata 11:10 za hrvatskog predstavnika, ali onda 11 minuta nisu uspeli da zatresu mrežu Neksea koji je u tom periodu poveo sa 19:10.

Tek tokom poslednja dva minuta prvog poluvremena uspeli su niški rukometaši da "saberu redove", pa je Nekse na poluvremenu vodio sa 20:13.

Uz čvrstu odbranu, ali i greškama u napadu nastavio je Železničar meč u Našicama.

U 39. minutu bilo je 22:15 za domaćina, a novi "trzaj" gostiju viđen je sredinom drugog dela igre kada je Železničar došao do minus 5 (23:18).

Nisu uspeli niški igrači više da se približe, pa su rukometaši Neksea na kraju slavili sa 9 golova razlike (34:25).

I posle 4. kola SEHA lige Železničar drži poslednju poziciju, bez bodova, a u narednom kolu dočekuje predstavnika Bosne i Hercegovine ekipu Izviđača, koji je na startu sezone pretrpeo tri poraza.

NEKSE - ŽELEZNIČAR 34:25 (20:13)

Našice, dvorana OŠ „Kralja Tomislava“. Isključenja: Nekse 6, Železničar 6 minuta. Sedmerci: Nekse 4 (4), Železničar 2 (2). Sudije: Đorđi Načevski i Slave Nikolov (Makedonija).

NEKSE: Car (9 odbrana), Radovanović (2 odbrane), Šipić 5, Gadža, Leban, Eter 5, Zrnić 2, Mrdenović, Barišić Jaman 2, Buvinić 3, Vida 2, Lončar 1, Lavrić, Tomić 3, Čelebi 1, Vozab 10(4).

ŽELEZNIČAR: Lazić (3 odbrane), Stošić (4 odbrane), Milovanović 3, Potkonjak, Sretenović 2, Mađar, Vejin 8, Milosavljević 3, Živković 2, Spasić 3 (2), Babić, Jevtić 1, Damjanović 2, Kljajić, Banduka, Pavlović 1.