Pobedom u Zaječaru Naisa počela novu sezonu
naisa

Dobra partija; foto: JV / Vanja Keser

Osim početka meča, rukometašice niške Naise su imale kontrolu rezultata i na kraju slavile sa 24:19 (13:10), u prvom kolu Superlige nad povratnikom u elitu Zaječarom.

Gošće iz Niša su pokušavale na startu da pronađu svoju igru, pa je Zaječar do 11. minuta imao prednost (5:3), ali je usledila serija od 3:0 i Naisa je u 13. minutu preuzela vođstvo.

Usledila je izjednačena igra i Nišlijke su pravile greške, ali dobrim odbranama golmana Čogurićeve i serijom 4:0 niški tim je potpuno preuzeo kontrolu.

U 37. minutu gošće su vodile sa 16:11, a najveći plus imale s sredinom drugog poluvremena (21:13). Zaječar nije uspeo da stigne zaostatak, pa se Naisa u Niš vratila sa prva dva boda.

ZAJEČAR 1949 - NAISA 19:24 (10:13)

Zaječar, dvorana SPC „Timok“.

Sudije: Anja Pantić i Irena Anđušić (Novi Sad).

Sedmerci: Zaječar 6 (2), Naisa 6 (3).

Isključenja: Zaječar 6, Naisa 8 minuta.

ZAJEČAR 1949: Ilić (11 odbrana, 1 sedmerac), Veljković 4, Knažević 1, Stanković, Milošević, Terzić 6(1), Nikolić 4(1), Milovanović, Bogdanović, Stevanović, Stanković, Stamenić 2, Ivanić, Milojević, Belić 2, Redžeplar.

NAISA: Čogurić (22 odbrane, 3 sedmerca), Bogdanović, Ivanović, Nikolić 2, Karalić, Zdravković, Bojičić 5(3), Stefanović, Radović 2, Stojanovska 1, Pejović 5, M. Petković, T. Petković, Stamenković, Tanasković 3, Filipović 6.