Loznica posle preokreta savladala Kraljevo

Košarkašice Loznice u dramatičnoj utakmici, na svom parketu, savladale su ekipu Kraljeva 69:67 (17:18, 8:21, 24:18, 20:10). Utakmica sedmog kola Prve ženske lige Srbije, igrana je u subotu uveče u dvorani Lagator pred oko stotinu gledalaca.

Lozničanke su do četvrte pobede u prvenstvu došle veoma teško, preokretom u napetoj završnici meča.

Gošće su od početka vodile, prvo poluvreme završile sa 14 poena viška - 39:25. U poslednju četvrtinu ušle su sa osam poena prednosti - 57:49. Lozničanke su postepeno smanjivale prednost da bi McRoy sa tri uspešna slobodna bacanja, nepuna dva minuta pre kraja izjednačila rezultat na 65:65.

Vujačić je u sledećem napadu ponovo donela prednost Kraljevu 67:65. Ispostaviće se da su gošće u poslednjih 100 sekundi utakmice bile bez poena, a igračice Loznice su sa linije slobodnih bacanja uspele da preokrenu rezultat. Poslednje poene na meču postigla je Tijana Popović 17 sekundi pre kraja utakmice. Poslednja četvrtina okončana je sa 20:10 u korist Loznice.

U pobedničkoj ekipi najefikasnija je bila Jasmine McRoy sa 28 poena. Paige Cashin je ubacila 13 poena, Anđela Radović 10 (6 skokova, 11 asistencija), a Tijana Popović 9.

Kod gošći Milena Vujačić je bila najefikasnija sa 19 poena, Andrijana Vasović je dodala 18 a  Destini Feagin 14 poena, uz 8 skokova. Loznica je na šestom mestu sa četiri pobede i tri poraza, a u narednom osmom kolu u subotu 10. novembra gostuje Studentu u Nišu.

Partizan 1953 86 : 61 Spartak
Bor 53 : 80 Radivoj Korać
Šabac 73 : 80 021
Vrbas Medela 55 : 69 Student
Loznica 69 : 67 Kraljevo
Crvena zvezda 85 : 50 Novosadska ŽKA