Loznica izborila pobedu u neizvesnom meču

Omladinci Loznice pobedili su na svom igralištu vršnjake Javora Matis iz Ivanjice sa 5:3 u 13. kolu Prve fudbalske omladinske lige.
Utakmica na stadionu Lagator bila je zanimljiva, uzbudljiva i neizvesna sa preokretima.
Nije počelo dobro za zeleno bele. Gosti su u 38. minutu poveli golom  Koraća, da bi Ćurčić u 42. minutu povisio na 2:0 za Javor. Trener Branko Aćimović bio je primoran da od drugog poluvremena u igru uvede Nikolu Brkića i Igora Petrovića, koji su predhodni dan igrali za seniorski tim Loznice.
Ispostavilo se da je to bio dobar potez, jer je ubrzo Brkić smanjio na 1:2. Razigrali su se potom domaći fudbaleri, sigurno u odbrani, tečno na sredini i efikasno u napadu. Posebno je bio raspoložen Omer Arifović koji je u nastavku postigao hek trik. Prvo je u 60. minutu doneo izjednačenje a minut kasnije i vođstvo od 3:2.  Gosti se nisu predavali pa su poravnali na 3:3 u 65. minutu. Strelac Poledica.
Novo vođstvo domaćih  u 78. minutu donosi Arifović, a tačku na ovu lepu fudbalsku predstavu stavlja Petrović u 87. minutu.
Loznica je igrala nekompletna bez četvorice standardnih igrača, koji su pauzirali zbog povreda i kartona, ali je ipak zasluženo došla do značajne pobede u borbi za opstanak.
Sa 15 bodova zauzima 11. poziciju na tabeli a u sledećem kolu gostuje Novom Pazaru, koji ima isti broj bodova.

Budućnost Krušik 2014 4 : 1 Borac
Sloga (P) 1 : 2 Karađorđe
Šumadija (A) 1 : 0 Loznica
Novi Pazar 5 : 2 Mladost
Javor Matis 1 : 3 Sloboda (U)
Metalac 0 : 2 Sloga (K)
Radnički 1923 1 : 0 Smederevo 1924
Mladi radnik 1926 1 : 7 Mačva