Ubedljivo za kraj

U posledjnem kolu Prve Opštinske lige Ub  fudbaleri Paljuva pobedili su u gostima i više nego zasluženo favorizovanu ekipu Radnika sa Uba, kome je bila neophodna pobeda kako bi se plasirali u viši rang, ali su imali dosta sreće jer je drugoplasirana ekipa Gunjevca, izgubila na gostovanju u Takovu i tako propustila šansu da kazni kiks Radnika i plasira se u Okružnu ligu. Po idealnim uslovima za igru, na više nego dobrom terenu Radnika, pred oko 200 gledalaca, domaća ekipa krenula je ofanzivno i u prvih 15-ak minuta imala inicijativu, ali nisu uspevali da stvore pravu šansu, dok su za to vreme fudbaleri Paljuva propustili dve sjajne šanse iz kontra napada. Igralo se tako sve do sredine prvog poluvremena, kada je Z. Stojanović igrač gostujuće ekipe proigrao svog napadača M. Gavrića, a ovaj fenomenalno prevarario centralnog beka domaćih, proturivši mu loptu kroz noge i nakon toga rutinski savladao golmana domaće ekipe. Vredno pomena u prvom poluvremenu bio je i volej šut Z. Stojanovića igrača gostiju, čija je lopta završila tik pored gornjeg desnog ugla gola domaće ekipe.

Drugo poluvreme kreće slično kao i prvo, ekipa Radnika ima veći posed lopte i napada, ali nikako ne uspeva da ugrozi gol ekipe Paljuva, čija je odbrana na ovom meču delovala fenomenalno. Igralo se tako do 70-og minuta, kada je do tada sjajni sudija dosudio nepostojeći penal za ekipu Radnika, zbog navodnog igranja rukom. Ovaj poklon domaći su znali da iskoriste i stignu do izjednačenja. Nakon penala u igru gostiju ulazi mladi napadač Ilić, koji menja do tada sjajnog Gavrića i nastavlja tamo gde je on stao. Ubrzo nakon što je ušao u igru, posle kontra napada Ilić izlazi oči u oči sa golmanom ekipe Radnika, ali ne uspeva da kruniše odličnu akciju svoje ekipe, jer pogadja stativu. Ova šansa gostiju primorava ekipu Radnika da krene na sve ili nista, i težište igre prebacuju u napad pokušavajući da postignu drugi gol, ali im se to brzo obija o glavu. Naime, u 80-om minutu, igrač sredine terena gostujuće ekipe M. Šipčić preseca napad domaće ekipe na centru i fenomenalnom loptom upošljava saigrača Simića koji izlazi 1 na 1 sa golmanom domaće ekipe, ali ga sustižu dva centralna beka ekipe Radnika i ruše u šesnestercu, a sudiji ne preostaje ništa drugo nego da pokaže na belu tačku. Simić koji je i bio oboren preuzima odgovornost na sebe i sa velikom lakoćom dovodi svoju ekipu u vodjstvo, a rezultat do konacnih 2:1 za ekipu Paljuva i reklo bi se apsolutno zaslužene pobede. Do kraja utakmice se više nista bitno nije dogodilo. Ovom prilikom čestitamo igračima Radnika ulazak u viši rang, tj. Okružnu ligu, a fudbalerima Paljuva sve čestitke na sjajnoj pruženoj partiji i puno sreće u sledećoj sezoni. Do sledeće sezone pozdrav, za vas izveštavao Predrag Milutinović.