30.09.2007 E. Janković

Neuhvatljiva Marija Vuković
U Požarevcu je odigrana zaostala utakmica 1. kola Prve lige Srbije za žene između Požarevca i Šumadije u kojoj je zasluženo pobedila ekipa Požarevca rezultatom 3:0. Izuzetnu partiju pružila je Marija Vuković koju nisu mogle da stignu igračice odbrane Šumadije. Već u 7 minutuVuković Marija pravi slalom niže 4 fudbalerke Šumadije i negde sa 17-18 metara pogađa prečku. U 21 minutu od centra prodire do samog kaznenog prostora i lopta prolazi pored same stative. Posle jedne bezalene prilike u 35 minutu Krstić Tijana sa ivice kaznenog prostora šutira, lopta udara u glavu jednu odbranbenu fudbalerku, vara golmanku i završava u golu i 1:0 za Požarevac. Još jedna izgledna prilika u prvom poluvremenu bila je za Požarevljanke kada Marija Vuković šutira sa 20 metar savlađuje nemoćnog golmana Šumadije, ali lopta udara u stativu. I tako se rezultatom 1:0 završava poluvreme.
U drugom poluvremenu još sigurnija igra Požarevljanki i š¡anse se nižu kao na traci dok u 80 minutu jednu loptu odbrambenih fudbalerki Šumadije preseca Marija Vuković i istrčalu golmanku Šumadije lobuje i povećava rezultat na 2:0. Posle 5 minuta tačnije u 85 minutu na jednu odlično upućenu loptu Milene Bojić, Marija Vuković beži odbrani Šumadije i u šutira u suprotni ugao, postiže svoj drugi pogodak za konačnih 3:0. Ekipa Požarevca danas je delovala dosta ubedljivo ali dosta dekoncetrisano, samo da su malo bile preciznije mogao je da bude makar duplo veći rezultat od 3:0. Ekipa Šumadije se branila celu utakmicu tako da domaća golmanka Sanja gotovo i da nije imala posla. Utakmicu je odlično odsudila šarmanta Bilić Svetlana iz Rume, koja je bez i jedne greške vodila utakmicu.

LASK 8 : 2 Požarevac
Kalemegdan 3 : 0 Šumadija 1903
Sušica 0 : 3 Šabac
Lemind Lavice 0 : 1 Sloga
Mašinac 4 : 0 Kolibri
Napredak 3 : 0 Jerina