Kraljevu derbi začelja

Posle četiri vezana poraza kraljevačke „malene“ su došle u tešku poziciju,a došlo je i do promene na trenerskoj klupi. Najuspešnijeg trenera u istoriji kluba Nikolu Jovanovića nasledio je iskusni Dejan Kovačević, koji se posle dve godine vratio u grad na Ibru. Šapčanke su bolje počele derbi začelja, sa nekoliko trojki su držale vođstvo sve do kraja prve četvrtine. Tek tada su domaće uspele da preko Vasović, Bajić i Prlje dođu do izjednačenja i vođstva,a trojka Anamarije Stojčić sa zvukom sirene zaključila je ovu deonicu meča. Na isti način je počela druga četvrtina, trojka Stojčić je najavila seriju Kraljevčanki, uz odličnu odbranu, što je u 15. minutu donelo domaćima prvu dvocifrenu prednost 28-17. Šabac je šansu tražio u šutu sa distance, ali Kraljevo je imalo odgovor. Da je Vajs pogodila trojku u poslednjem napadu, na velikom odmoru domaće bi imale svih 20 koševa prednosti, ali i 44-27 je prednost koja je najavila toliko čekanu pobedu.

Uspešan debi na klupi Kraljeva - trener Dejan Kovačević sa "malenama" tokom tajm auta

U drugom poluvremenu nije bilo uzbuđenja. Novi strateg Kraljeva Dejan Kovačević ukazao je šansu svim igračicama,a posebno je važan nastup juniorske reprezentativke Višnje Stefanović koja se vratila u tim posle više od šest meseci i teške povrede. Prvi bal u borbi za opstanak „malene“ su osvojile, ali posao još ubvek nije gotov.

ŽKK KRALjEVO – ŠABAC 71 – 48 (20-15, 24-12,16-10, 11-11)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 100 Sudije: Jovašević (Čačak), Milosavljević (Prokuplje), Savić (Užice)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović, Prlja 11 (5 as), Bajić 19 (8 as), Vujačić 4 (6 sk), Stefanović 5, Vasović 12 (7 sk), Jovanović, Vajs, Stojčić 13 (6 sk), Živanović 7 (5sk)

ŠABAC: Mijailović 2, Daskalović 2, Spasojević 6 (6 il, 5 sk), Trebovac 9 (5 sk), Velisavljević 2, Marković 14 (6 sk), Sicar, Mršić 11, Prodanović, Vukašinović, Nadoveza 4

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo