Lukić matirao Požežane

Fudbaleri Radničkog 1923 su i u petom kontrolnom susretu tokom zimskih priprema ostvarili pobedu. Danas je na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ savladana odlična ekipa Sloge iz Požege sa 2:0 (0:0).

Još jedan dobar test imali su izabranici Dejana Nikolića u duelu sa jednom od vodećih ekipa na tabeli Srpske lige Zapad. Požežani su pružili jak otpor i dostojno parirali Kragujevčanima u većem delu utakmice, ali im je na kraju „presudio“ Jovan Lukić sa dva pogotka.

Dejan Nikolić pružio je danas priliku maltene svim raspoloživim igračima, sa izuzetkom golmana Raičevića i Cvijovića koji imaju probleme sa povredama.

Prvo poluvreme proteklo je u jakom tempu, uz dosta trčanja, ali sa premalo ozbiljnih prilika za gol.

Ognjen Ilić se u 12. minutu našao u dobroj poziciji, ali je izostala završnica. Isti igrač je tri minuta kasnije lepo poslužio novajliju Grbovića, međutim on je prilikom pokušaja udarca izblokiran. Zapretio je potom i Aleksijević udarcem sa nekih 18 metara, ali lopta je prošla tik pored stative.

Prvu ozbiljniju šansu pred golom Radničkog gosti iz Požege stvorili su u 25. minutu, kada je Gajić šutirao pored gola. Potom je svoj udarac sa distance okušao Nikola Stanić, međutim Vasić je bio oprezan.

Lepo su kombinovali Kragujevčani u 39. minutu. Grbović je proturio loptu do Zdravkovića, a on uputio povratnu loptu u peterac, gde je odbrana Sloge uspela da interveniše ispred Miloša Đorđevića.

Ipak, najbolju šansu u prvih 45 minuta propustili su gosti neposredno pred odlazak na pauzu, kada je nakon centaršuta Gajića, Đorđilović pogodio okvir gola.

I u drugom poluvremenu igralo se čvrsto, uglavnom na sredini terena. Radnički je imao nešto veći posed lopte, ali su fudbaleri Sloge odlično stajali na terenu i onemogućavali Kragujevčane da dođu do izgledne pozicije za postizanje pogotka.

Naravno, Požežani su strpljivo vrebali svaku priliku da na suprotnoj strani ugroze gol Stefana Vasića. Tako se u 53. minutu Đorđilović još jednom našao u dobroj poziciji pred golom Radničkog, ali je loše zahvatio loptu.

Na drugoj strani, Žerađanin je uputio upotrebljiv centaršut ka Vujasinu, koji nije uspeo da uhvati volej.

Radnički 1923 je do vođstva došao u 65. minutu pogotkom Lukića iz jedanaesterca. Prethodno je Varjačić izveo slobodan udarac sa nekih 18 metara, a neko od fudbalera Sloge u živom zidu zakačio loptu rukom.

Danas veoma raspoloženi Žerađanin je u 68. minutu lepo prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor gostiju, a onda snažnim udarcem sa desetak metara i uzdrmao prečku. U nastavku akcije pokušao je Lukić, ali šutirao je pravo u golmana.

Dva minuta kasnije Žerađanin se našao u ulozi asistenta, nakon što je posle akcije koju je započeo Vujasin, majstorski pronašao Lukića na drugoj stativi, koji je poluvolejom „pocepao“ mrežu i duplirao prednost svog tima.

Nikola Stanić je u 80. minutu pokušao da sa distance iznenadi Vasića, međutim lopta je na putu ka golu zakačila nekog od fudbalera kragujevačkog tima i završila u korneru.

Poslednju priliku na utakmici imao je Luka Milisavljević pet minuta pre kraja susreta, kada je sa ruba kaznenog prostora šutirao snažno pod prečku, ali se istakao rezervni golman Sloge Radojičić, koji je izbio loptu u korner.

RADNIČKI 1923 – SLOGA (POŽEGA)  2:0 (1:0)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
60
Sudija: Filip Petronijević (Kragujevac)
Pomoćnici: Marko Živković, Danijel Đukić (obojica iz Kragujevca)
Strelac: Lukić u 65. (iz jedanaesterca) i 70. minutu

RADNIČKI 1923: Vasić, Zdravković, A. Todorović, Rađen, M. Ilić, Grbović, Aleksijević, Maksimović, T. Todorović, O. Ilić, Đorđević. Igrali su još: Petrović, Popović, Kovačević, Žerađanin, Lukić, Vujasin, Milisavljević, Varjačić, Đurović i Božović.

SLOGA (POŽEGA): Glintić, Kalajanović, Janjić, Vlašić, Glišović, Nedović, N. Stanić, M. Stanić, Đorđilović, Mihajlović, Gajić. Igrali su još: Radojičić, Nikolić, Jovanović, Marković, Kolarević i Danilović.

U subotu, 9. februara fudbalere kragujevačkog prvoligaša očekuje šesta pripremna utakmica u sklopu zimskih priprema. Rival će im biti Šumadija iz Aranđelovca, a utakmica se igra na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ sa početkom u 14 časova.

RATKOVIĆ NAPUSTIO „ČIKA DAČU“)

Andrije Ratkovića nije bilo u sastavu Radničkog 1923 na današnjem susretu sa Slogom iz Požege. Mladi napadač i jedan od najzapaženijih igrača kragujevačkog tima u jesenjem delu sezone nastaviće karijeru u jednom od inostranih klubova.

Pre Ratkovića dres Radničkog 1923 ove zime „razdužili“ su i Borivoje Rumenić, Milan Lalić, Slavko Cvjetinović i Filip Markišić.

Provo 1 : 1 Loznica
FAP 0 : 1 Jošanica
Mokra Gora 2 : 2 Proleter Mihajlovac
Smederevo 1924 1 : 1 Tutin
Jedinstvo (Ub) 6 : 1 Polet (LJ)
Mladi radnik 1926 3 : 0 Drina
Šumadija (A) 0 : 4 Budućnost Krušik 2014
Sloga 33 2 : 1 Sloga (PŽ)