"Malene" zakucale Loznicu

Duel sa Loznicom košarkašice Kraljeva su počele uraganski i posle tri minuta igre imale prednost 10-0. Tek tada je Radović postigla prve poene za zbunjene gošće. Nastavile su „malene“ sa odličnom igrom, trener Kovačević je tražio sve vreme agresivnu igru, pogotovo u odbrani i to je dalo rezultata. Početkom druge četvrtine Kraljevo je stiglo do 20 poena prednosti i sačuvalo je do odlaska na veliki odmor.

Jako slabo su domaće odigrale treću četvrtinu. Serija neverovatnih grešaka, izgubljenih lopti omogućili su gošćama da se vrate u meč, pa je u jednom trenutku prednost „melnih“ iznosila samo 12 poena prednosti. Ipak, u poslednjih deset minuta stgari su došle na svoje, Prlja, Bajić, Živanović i Vasović su znalački privele meč kraju i revanširale se Loznici za jesenji poraz.

Kraljevo se ubedaljivo revanširalo Lozničankama - detalj sa utakmice iz "kutije šibica"

ŽKK KRALjEVO – LOZNICA 74 - 52 (26-14, 17-10, 10-17, 21-11)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: Ilić (Niš), Petković (Niš), Milićević (Kruševac)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović, Prlja 24, Vujačić 2 (8 sk), Bajić 8 (6 as), Stefanović, Vasović 12, Jovanović 4, Vajs 10 (13 sk), Stojčić 8 (9 sk), Živanović 6

LOZNICA: Nikolić 10, Mek Roj 9, Vujadinović 4, Đurić, Anđelković, Đurić, Anđelković, T. Popović 6, M. Popović 4, Crvendakić, Simić, Radović 13 (8 as), Kešin 6 (9 sk)

Spartak 62 : 80 Šabac
Bor 91 : 75 Vrbas Medela
Partizan 1953 112 : 71 Loznica
Radivoj Korać 72 : 71 Crvena zvezda
021 77 : 62 Novosadska ŽKA
Student 50 : 47 Kraljevo