FMP 2-Vujić Metalac 76:79
Odličan meč u dvorani "Basketlend" na Čukaričkoj padini, i jedni i drugi su žarko želeli bodove na otvaranju sezone u Prvoj B ligi a na kraju je iskusvo Valjevaca odnelo prevagu nad mladošću i poletom drugog tima popularnih "Pantera" iz Železnika. Završnica je bila za infarkt, imao je domaćin, pri rezultatu 76:77, 19 sekundi za poslednji napad, ali se spetljao Đokić, loptu je osvojio bek Vujić Metalca Đorđić koji je odmah i fauliran. Mirno je realizovao oba penala, a u preostale 4 sekunde Valjevci nisu ništa želeli da prepuste slučaju. Faulirali su Milutinovića koji je promašio prvo, a zatim namerno i drugo slobodno bacanje ali nije bilo ni ofanzivnog skoka. Gosti su posle očajnog prvog poluvremena i deficita od 8 poena na velikom odmoru u nastavku zaigrali znatno bolje predvođeni sjajnim Jovanom Teodosićem koji je pogađao iz svih pozicija, hvatao lopte u napadu i požrtvovanom odbranom mučio protivničke bekove. FMP je joč jednom dokazao da poseduje najbolju školu košarke na ovim prostorima i izuzetan skauting jer je protiv Vujić Metalca zaigralo 8 mladića koji u prošloj sezoni nisu igrali u seniorskoj konkurenciji. Neke od njih, poput Dejana Muslija, gledaćemo uskoro i na velikoj sceni. Dvorana: Basketlend, Gledalaca:100 Sudije:Aleskić (KG), Cvetanović (NI), Dimić (BG) FMP 2: Milutinović 9, Đokić 2, Živanović 10, Subotić 7, Dimić 8, Marković 16, Petrović 2, Tešanović, Smiljanić 8, Raduljica 10, Stojadinović, Musli 4. Vujić Metalac: Đokić 5, Đukanović, Teodosić 26, Rakić 2, Đorđić 10, Beljić, Đorđević 1, Veinović 16, Marojević 15, Marković 4, Birčević, Ćirković.