Budućnost ponovo postigla 4 gola

Budućnost je ponovo postigla 4 gola na svom stadionu. Po lepom vremenu, odličnom za igru sastale su se dve ekipe koje su u prošlosti svoje utakmice završavale neočekivanim rezultatima. Prošle sezone ekipa iz Jovca je dva puta savladala Milivce Ovoga puta nije bilo tako.

Domaćini nisu na najbolji način otvrili utakmicu, gosti su u 10. minutu postigli vodeći pogodak, doduše iz veoma sumnjive situacije u kojoj je glavni sudija Newšić prpustio da dosudi faul  u korist odbrambenog igrača Budućnosti. Taj rezultatski deficit kao da je  dodatno motivisao domaće igrače koji su ubrzo postigli 3 pogotka, najpre preko Dragana Miloševića, pa preko Andrejića da bi se pred kraj poluvremena u listu strelaca upisao i Stanković do sada najbolji strelac Budućnosti. Na kraju poluvremena gosti iz slobonog udarca smanjuju na 3-2, istim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme je donelo mnogo zanimljivosti. Glavnu ulogu je ipak imao sudijski trojac koji se ponašao drakonski i kao od sale delio kartone domaćim igračima. Kartone zbog prigovora su dobili Vujčić, Stanković, golman Tasić,Dejan Milošević. Igor Andrejić je dobio žuti karton, tada ga je trener Bogdanović izvodio iz igre ali je glavni glavni  sudija tom prilikom dodelio direktan crveni Milivskom napadaču. Stoji da su uglavnom sve sudijske odluke bile na mestu ali nikako da takvo suđenje postoji i kada Budućnost igra u gostima.

Negde oko 70. minuta prilikom kornera i gužve koja se stvorila u šesnaestercu mladi bek Danijel Gmitrović postiže lep pogodak koji je potvrdio nova 3 boda.

Kušiljevo 1 : 0 Vinogradar
Sloga 2 : 3 Sindjelic
Dragocvet 4 : 3 Vinorača
Budućnost 4 : 2 Mladost (J)
Napredak (Z) 3 : 3 Morava
Jedinstvo 2 : 5 Levač
Napredak (S) 1 : 2 Lugomir
Mladost (K) 1 : 0 Istok 63