Kadetima Zvezde pripao gradski derbi

Kadeti Crvene zvezde savladali su Čukarički u derbiju 23. kola Kadetske lige Srbije rezultatom 3:2.

Čukarički – Crvena zvezda 2:3 (1:1)

Stadion: Stadion Rakovice. Gledalaca: 100. Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: Ergelaš u 21. i Grgić u 83. za Čukarički, a Matić (iz jedanaesterca) u 15, Lukić u 58. i Njamculović u 79. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Drezgić, Ergelaš (Čukarički), Perduv (Crvena zvezda).

Čukarički: Kožul, Rogan, Kadijević, Petković (od 77. Sekulić), Drezgić, Vićević, Nikolić, Grgić, Kežman, Ergelaš, Djukić (od 57.
Vuković).

Crvena zvezda: Katić, Mitrović (od 81. Maksimovi), Blagojević, Matić, Lukić, Pisar, Pantović (od 52. Radulović), Vasiljević (od 67. Perduv), Babić, Piplica (od 90. Pešović), Eleven (od 56. Njamculović).

Crveno-beli su odlično otvorili utakmicu i golom Matića u 15. minutu sa bele tačke stekli vođstvo. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj nad Piplicom, a domaćin je odgovorio šest minuta kasnije evrogolom Ergelaša.

Izabranici Slavoljuba Djorđevića su mogli da vrate prednost do odmora preko Babića koji je odlično pretio u dva navrata, ali je Čukarički sačuvao mrežu.

Poput prvog dela igre, Zvezda je i nastavak otvorila ofanzivno što je rezultiralo novim vođstvom, a u strelce se upisao Lukić odličnom reakcijom posle kornera.

Sve dileme po pitanju pobednika razrešio je Njamculović u 79. minutu, a lep udarac sa oko 20 metara Grgića samo je ublažio poraz Čukaričkog.

Pobedom u gradskom derbiju Crvena zvezda je zadržala lidersku poziciju u Kadetskoj ligi Srbije sa 53 boda i učinkom od 17 pobeda, dva remija i četiri poraza, a već za vikend će ugostiti Real iz Niša.

Kiker 1 : 0 Voždovac
Apolon 4 3 : 1 Zemun
Vojvodina 0 : 1 Rad
OFK Beograd 1 : 1 Spartak ŽK
Teleoptik 1 : 4 Partizan
Real Niš 4 : 1 Radnički (Z)
Čukarički 2 : 3 Crvena Zvezda
Brodarac 4 : 0 Sloboda