Bečejci zabeležili prvu pobedu u plej autu

Pred golom Dobanovčana

Prva radost Bečejaca u plej autu i pobeda posle tačno mesec dana, koja uliva nadu momcima sa Tise u prvoligaški opstanak. Pored pobede rezultatom 2:1 (2:0) protiv Budućnosti iz Dobanovaca, ovakvu konstataciju potkrepljuje poraz identičnim rezultatom Čačana u Zemunu od Teleoptika. Sada su Čačani ispod crvene crte, a Bečejci sa dva boda prednosti iznad. No, preostala su još dva kola plej auta i sve će biti jasno u nedelju, kada se spušta zavesa na prvoligaški plej aut.

Ono što su izgubili u tromeču sa ekipom OFK Žarkovo, Bečejci su povratili protiv Dobanovčana. Tačnije, savladali su ih po treći put u sezoni, ali nimalo lako. Ustvari, okršaj kraj Tise imao je dva sasvim različita poluvremena. U prvom su Bečejci dominirali i to materijalizovali sa dva gola, a u drugom su Dobanovčani bili bolji, ali samo jedanput zatresli mrežu.

Dobro su domaći igrači otvorili utakmicu i već u osmom minutu poveli sa 1:0. Bajić je izveo slobodan udarac sa leve strane i ubacio loptu preddrugu stativu, gde se našao Stefan Sekulić i glavom je prosledio u mrežu zavođstvo. U 16. minutu Dražić je solo prodoromstvoriosebi pozicuju za šut, ali je snažan udaracgolman Opačić odbranio. Inicijativa Bečejaca je nastavljena. Bajić je u 23. minutu izveo udarac iz ugla, kapiten Stanojev je na ivici peterca iza druge stative glavom vratio pred gol, Tomčić sa par metara, opet glavom, poslao loptu pod prečku, a golman je izbacio u korner. Tomčić je u 35. minutu izvanredno uposlio Dražića, koji je pretrlao Maksimovića, a ovaj ga s leđa oborio u svom kaznenom prostoru i vrlo pokretljivi sudija Nenad Minaković je opravdano dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Filip Bajić i on je sa tri gola, od ukupno pet u plej autu, prvi „snajperista“ Bečejaca.

U nastavku su Dobanovčani već u 51. minutu stigli do gola. Stojković je centrirao sa leve strane, a Đurađ Dobrijević glavom kraj statične odbrane domaćih poslao loptu u mrežu. Iako su gosti  imali terensku inicijativu, Dražić je bio u prilici da poveća vođstvo u 64. minutu, no njegov snažan šut iskosa sa desne strane odbranio je Opačić. Umalo da sav trud Bečejaca u nadoknadi vremena padne u vodu, ali je lopta posle Stojkovićevog udarca glavom za koji santimetar otišla kraj leve stative.

OFK Bečej 1918 – Budućnost (Dobanovci)  2:1  (2:0)

Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad). Strelci: Sekulić u 8, Bajić u 35 (11 m) za OFK Bečej 1918, a Dobrijević u 51. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Živkov (OFK Bečej 1918), a Oraščanin, Simić i Dobrijević (Budućnost).

OFK Bečej: Živkov 7, Mandić 6,5 (od 70. Radić -), Stanojev 7, Petrić 7, Sekulić 7, Rahić 7, Tomčić 7,5 (od 88. Matijašević -), Dabižljević 7, Aleksić 7, Bajić 7,5,Dražić 7,5 (od 84. Mirkov -).

Budućnost: Opačić 7, Lučić 7, Maksimović 6 (od 39. Simić 7), Đorđević 7, Lalić 7, Stojković 7, Dobrijević 7, Oreščanin 7( od 73. Jeličić -), Filipović 7, Emeke 7 (od 90. Kukolj -), Milošev 6,5.

Trajal 1 : 1 OFK Žarkovo
Bečej 1918 2 : 1 Budućnost
Teleoptik 2 : 1 Borac
Sloboda 1 : 4 Novi Pazar