Fudbaleri Bora jesenji prvaci Borske okružne lige

Fudbaleri Bora u pretposlednjem kolu Borske okružne lige, na domaćem terenu savladali su ekipu „Branika“ iz Štubika 1:0 (0:0). Jedini pogodak za domaći tim postigao je Terzić u 80 minutu. Glavni sudija Nikola Knežević iz Bora imao je pune ruke posla, podelio je šest žutih i jedan crveni karton.

Prvih 20 minuta proteklo je u ispitivanju snaga, “crno-beli” imali su više loptu u svom posedu, ali su gosti pretili iz kontra napada i stvorili više izglednih situacija za postizanje gola. Do kraja poluvremena mreže su mirovale na obe strane (0:0). U nastavku sustreta viđen je lepši fudbal na stadionu kraj “pirita” u Boru. Domaćin je napadao, a gosti se branili kako bi osvojili bod sa liderom na tabeli. Borani su pogodok postigli nakon šuta Jovanovića i nespretne intervencije gostujućeg čuvara mreže Pantića, odbijenu loptu sproveo je u mrežu Terzić u 80 minutu 1:0. Do kraja susreta gosti su imali dve dobre prilike da rezultat poravnaju.

OFK Bor - Branik detalj sa utakmice *** Foto: D.Popaz

Ovom pobedom OFK Bor osvojio je jesenju titulu u Borskoj okružnoj ligi, jer ekipe Brestovca i “Rudara” imaju šest bodova manje u odnosu na OFK Bor. Tim “crno-belih” naredne subote snagu će odmeriti sa ekipom Krivelja u derbiju poslednjeg kola okružne lige na stadionu “Četvrti kilometar” u Boru.

Utakmica počinje u 13 sati.

Bor – Gledalaca 100. Sudija: Nikola Knežević (Bor), Strelac: M.Terzić u 80.minutu (Bor), Žuti kartoni: Nikolić, Balašević, Jovanović (OFK Bor), Tričković, Lazić, Boboković (Branik) Crveni karton: Vujović (Branik).

OFK Bor: Trailović, Živanović, Nikolić, Radovanović (Mijucić), D. Janković, Lazarević, Terzić, S. Jovanović, Stamenkovski, Mašić i N. Jovanović (Balašević).

Branik: Pantić, M. Mihajlović, Vujović, Tričković, V. Lazić, Paunović, Ćirić, M. Lazić, B. Mihajlović, Boboković, Milutinović.

Sloga 0 : 2 Krivelj
Bor 1 : 0 Branik
Poreč 7 : 0 Radnički
Radujevac 1 : 0 Ključ
Rajac 2 : 0 Rudna Glava
Zlot 2 : 5 Brestovac