PL Azija Trofej: Siti drugi finalista

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Vest Hem sa 4-1 i plasirali se u finale PL Azija Trofeja.

Siti je bolje otvorio meč Imali su priliku preko Anhelinja ali je ostalo 0-0. U 25. minuti, Anhelinjo je skrivio jedanesterac. Precizan izvođač bio je Mark Nobl. Ipak, do kraja prvog poluvremena viđen je preokret. U neka tri minuta, Siti je napravio totalni preokret. Prvo je David Silva pogodio za 1-1. Potom je Nmeča pogodio iz penala za 2-1.

Vest Hem je bolje otvorio drugo poluvrijeme ali Jarmolenko nije uspio izjednačiti. Potom je i Siti zaprijetio preko Sanea i Sterlinga. Vest Hem je napadao a onda je uslijedila kontra nakon koje je Sterling pogodio za 3-1. Siti tu nije stao pa je preko Rahima Sterlinga došao do 4-1. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Siti će u finalu u subotu igrati protiv Vulverhemptona a za treće mjesto igraće Vest Hem i Njukasl.