Kanarinci završili učešće u Kupu

Porazom u Rumenci od ekipe FK Jedinstvo rezultatom 2:1, RFK Novi Sad 1921 završio je ovogodišnje učešće u Kupu.

Trener žuto-plavih, Dejan Vuletić, opredelio se da na ovoj utakmici odmori 5 prvotimaca i još jednom pred početak Novosadske lige pruži šansu novim igračima. Po veoma teškom vremenu i terenu u prvom poluvremenu viđena su dva gola. Domaćini su poveli šutom sa oko 20 metara. Lopta je nezgodno oskočila ispred golmana Novog Sada i završila u mreži.

U 40. minutu Novi Sad izjednjačuje evrogolom Aleksandra Ignjića koji je udarcem sa preko 25 metara savladao domaćeg golmana.

U nastavku susreta ekipa Novog Sada je bila bolja, imala konkretnije akcije, ali bez konačne realizacije.

Kada su svi očekivali da se utakmica završi nerešeno i pobednika odluče penali, kardinalnu grešku pravi golman Novog Sada, koji je na nabačenu loptu loše intervenisao, ispustivši loptu, a domaćem igraču nije bilo teško da iskoristi ovakav kiks.

Za ekipu Novog Sada igrali su: Brojčin, Papović, Kavčić, Bajat, Kremenović, Ilić, Ignjić, Adamek, Tepić, Đanković i Vučić. U igru su ušli i: Ćirić, Zekić i Ostojić.

Nakon ovog poraza RFK Novi Sad 1921 okreće se prioritetnom zadatku ove sezone, tj. borbi za ulazak u viši rang. Naredne subote počinje prvenstvo Novosadske lige i u 1. kolu RFK Novi Sad dočekuje na Detelinari ekipu FK Šajkaš iz Kovilja.