21.09.2019 Administrator

Kragujevčanke dominantno do prvih bodova

Rukometašice Radničkog  su izvojevale startnu pobedu u novoj sezoni,savladavši ekipu Kučeva rezultatom 37-26,poluvreme 17-13. Pribojavali su se domaćini iskusne i pojačane ekipe Kučeva. Sam početak utakmice je doneo rezultatsku klackalicu do 8. minuta i rezultata 3-3, kada domaće igračice preuzimaju inicijativu i svojom prepoznatljivom agresivnom odbranom i munjevitim kontranapadima serijom 6-1,golom večeras ubojite Teodore Veličković , dolaze do velikih 5 golova prednosti ( 9-4, 16.min).

U želji da što pre naprave značajniju razliku,rukometašice Radničkog brzopletom igrom dozvoljavaju gošćama da u 22. minutu smanje na samo 2 gola prednosti ( 12-10). Vezanim golovima Željane Pojužine,Kragujevčanke opet stiču veliku prednost,ali su greške na samom isteku prvog dela igre dovele do toga da se na odmor ode rezultatom 17-13.

Nakon odmora,domaćin koncentrisanijom i angažovanijom igrom konstantno povećava prednost sve do 48. minuta i pogotka iz kontranapada, nakon ukradene lopte, Ksenije Petrović za nedostižnih 12 golova prednosti ( 30-18). U tim trenucima sve je funkcionisalo perfektno, četa šefa struke Rodoljuba Kurandića je ispoštovala dogovor iz svlačionice i tako dala do znanja gošćama da bodovi ostaju u Kragujevcu. Do kraja utakmice,stručni štab je ukazao šansu gotovo svim igračicama,koje su rutinski privele utakmicu kraju konačnim rezultatom 37-26 i tako uspešno započele sezonu.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Teodora Veličković sa 9, Ajlin Bjelak i Jovana Stoiljković su dodale po 7 pogodaka,dok su se kod gošći izdvojile Dragana i Danijela Petković,kao i Ivana Janković sa po 6 postignutih golova. Nakon EHF nedelje,Radnički će u drugom kolu ugostiti ekipu Pančeva.

RK Radnički–RK Kučevo: 37-26 (17-13)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca : 250
Sudije: Nikola Ilić,Ivan Veličković
Sedmerci: Radnički 2 (2), Kučevo  2 (2)
Isključenja: Radnički 12 min,Kučevo 12 min
Igrač utakmice : Teodora Veličković

Radnički:  J.Pojužina (2 odbrane), Đorđević 1 , Veličković 9, Srećković, Bjelak 7, Vasić 1, Knežević 3, Blagojević  , Hasanović ( 12 odbrana ), Vlašković 1, Filipović , Todorović , T.Petrović, K.Petrović  6, Stoiljković 7, Ž.Pojužina 2.

Kučevo:   Armuš, Kostić 1, Đorđević 1, Živković 1, Dr.Petković 6, Da.Petković 6, Sekulić (1 odbrana), Stajić 1, Šulejić , Rajić (2 odbrane), Jelesijević 4, Janković 6.