Svakom po poluvreme

Nikola Jadranin, golman Radničkog Obrenovac - foto: M.Ašković

Derbi osmog kola Srpske lige, grupa "Beograd’’, odigran je u Obrenovcu između petoplasiranog Radničkog i trećeplasiranog BSK-a iz Borče, završen  je bez pobednika (1:1). "Crvenima" je pripalo prvo, a gostima iz Borče drugo poluvreme.

Domaće je u vođstvo doveo raspoloženi Živković, koji je primio loptu od Grujičića, nanizao nekoliko čuvara i rutinski savladao golmana Pavlovića. Imao je Radnički još dve izgledne prilike, ali su mreže mirovale do 68 minuta. Odbijenu loptu od korpulentnog štopera Jovića, prihvatila  je agilna ,,desetka’’ gostiju Žmirić  i rezantnim udarcem sa nekih 14-15 metara poslao u desnu stranu gola Jadranina. Isti igrač je malo zatim bio u prilici da preokrene rezultat, ali je oštar prizemni šut završio pored leve stative. Beležimo još jednu priliku levog sopljnjeg Mrđe, ali je šut zamalo završio pored gola. Imao je raba svoje poluprilike , ali su šutevi uglavnom završavali u naručju golmana Pavlovića.

Stadion na Vašarištu. Gledalaca oko 200. Sudija: Bogdan Džaković(Beograd). Strelci: Živković u 35min. Za Radnički i Žmirić u 68. za BSK. Žuti kartoni: Jadranin(Radnički), Dragić, Martinović(BSK).

Radnički: Jadranin, Grujičić, Tatomirov, Petrović, Jović, Milunović(Denić), Svetličić(Marković), Todić, Galečić, Živković, Ivanić(Damjanović).

BSK: Pavlović, Petrović, Vančagović, Jovanović, Arsović, Todorović, Dragić(Martinović), Šutić, Ognjanović, Žmirić, Ahmetović

Radnički (O) 1 : 1 BSK Borča
OFK Mladenovac 2 : 1 Jedinstvo
Radnički (NB) 1 : 1 Sremčica
Lokomotiva 0 : 3 Crvena zvezda
Zvezdara 2 : 0 OFK Beograd
Brodarac 1 : 0 GSP Polet Dorćol