Radnički pobedom nad Somborom u samom vrhu tabele

Pred oko 400 gledalaca na stadionu “Petar Ćira Praporski” fudbaleri Radničkog ostvarili su ubedljivu pobedu rezultatom 3:0 nad imenjacima iz Sombora. Golove za pobedu crveno-crnih postigli su Savanović  u 50. minutu iz penala, Krstinić u 54. i Milivojev u 86. minutu.

U 25. minutu nakon kornera Avdića, Lalatović na prvoj stativi zahvata loptu, ali golman gostiju Pavasović dobrom intervencijom spašava gol. Gosti u 35. minutu dolaze do svoje prve šanse, kada Matijević dodaje Bačaninu koji prebacuje gol Radovića. Avdić u 40. minutu nakon odličnog solo prodora po levoj strani dolazi do šanse, ali pravovremenim istrčavanjem golman Pavasović opet spašava mrežu Somboraca.

Na samom početku drugogo poluvremena kapiten gostiju Goronjić igra rukom u svom šesnaestercu i sudija  Januš opravdano pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Savanović i postiže gol za vođstvo Radničkog od 1:0.  Četiri minuta kasnije prednost uvećava Krstinić, nakon odličnog prodora Avdića koji mu je  asistirao u samom petercu. Zapretili su gosti u 68. minutu, kada je  Antunić desno iskosa pogodio stativu.

U 86. minutu Damjanović ruši Krstinića u šesnaestercu i sudija još jednom pokazuje na belu tačku. Ovog puta penal izvodi iskusni Milivojev i pogađa za konačnih 3:0.

Radnički Zrenjanin: Radović, Milin, Jovanov, Lalatović, Krstinić, Avdić, Lazić, Dučić, Ćirić i Savanović. Zamenici igrača: Ranđelović, Radoslavljević, Milivojev, Kiš, Matić, Krmar i Bićanin.

Radnički 1912: Pavasović, Kukolj, Damjanović, Slavuljica, Matijević, Knežević, Stojaković, Bošković, Bačanin, Goronjić. Zamenici igrača: Lebović, Matić, Radev, Cvetković, Milošević, Mančić I Antunić.

Borac 2 : 2 Omladinac
Radnički (Zr) 3 : 0 Radnički 1912
1. Maj Ruma 1 : 0 Radnički (SM)
Železničar 1 : 1 Bačka 1901
Bratstvo 1946 3 : 1 Hajduk 1912
Kozara 2 : 1 Dunav