Crno-beli u Kopru zabeležili prvi poraz u sezoni

U II kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je na gostujućem terenu izgubio od Primorske rezultatom 68:56 (22:14, 14:14, 20:11, 12:17) U Viljnusu već u utorak.

Na gostovanju u Kopru, crno-beli su doživeli prvi poraz u sezoni. Posle pobede u Laktašima, Partizan NIS je i u 2. kolu regionalne ABA j.t.d. lige gostovao, ovog puta šampionu Slovenije, ekipi Primorske. Meč u Bonifika Areni, domaći tim je otvorio sa dva pogotka izvan linije 6,75. Uzvratio je Zagorac sa 2+1, ali su domaći nastavili da dobro šutiraju, što je dovelo do prednosti od 22:14 nakon 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini, timovi su bili izjednačeni, da bi u trećoj deonici, nakon prvog koša crno-belih, Primorska do isteka tog period stekla ubedljiviju prednost, koju Partizan do kraja meča nije uspeo da ugrozi. Na kraju, domaći tim je slavio sa 68:56.

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Čestitam Primorskoj, bili su bolji u svim aspektima igre. Koncentraciji, odbrani, napadu...Mi smo imali jako loš pristup utakmici. Košarka zahteva koncentraciju, bez koncentracije je jako teško igrati. Mi smo bili bez koncentracije. Nismo ništa pogodili, imali smo 7 asistencija, naši plejmejkeri nula, mislim da je jako teško igrati. Ovo je bila do sada sigurno najlošija utakmica, bili smo jako loši u svemu", poručio je Trinkijeri.

Crno-beli će iz Kopra putovati direktno u Viljnus, gde će se u utorak, 15. oktobra, sastati sa ekipom Ritasa u 3. kolu 7Days Evrokupa.

Primorska:Holt 7, Heris 17, Čakarun, Barič, Kosi, Lazić, Marinković 6, Hodžić 10, Jagodić Kuridža 11, Dimec 4, Šiško 13, Vončina

Partizan NIS: Volden 8, Zagorac 10, Pejdž 3, Gordić 9, Parahovski 4, Jaramaz 6, Miletić, Veličković 3, Birčević 4, Janković 3, Pejners 6, Mozli

Izvor: KK Partizan (Foto: Žiga Mikeli, video: ABA j.t.d. liga)